jirka21kufr

Ztratil jsem brýle na dálku, kde se dají koupit nové?

Ahoj,
nosím brýle na dálku, ale odložil jsem si je ve škole a ztratily se mi.
Kde se dají koupit nové? Dají se koupit rovnou v optice nebo se musí jít k doktorovi? Potřeboval bych je rychle, protože vidím rozmazaně do dálky.
Díky za radu.

Odpovědi
gecco

Bez problému je koupíš rovnopu v optice – optik ti zrak i vyšetří.
K doktorovi je nutné zajít jen v tom případě, že chceš ´příspěvek´ od zdravotní pojišťovny a nebo máš komplikovanou vadu zraku.

Emefej

Můžeš přímo do optiky, pokud nemáš nějakou jinou koreekci, dioptrie ti tam změří.

Ptal ses třeba v ředitelně? Co když je někdo našel a odnesl je tam,a ty příjdeš druhý den s novými :) Zkus se poptat :)

Dochy

zkus se poptat… jinakTi je udělají v kterékoli optice, když jim doneseš kartičku s údaji (kolik dioptrií kam) Samozřejmě s to zaplatíš. Jaké jsoupodmínky ro příspěvek od ZP si teď nejsem jistý, mám pocit, že pro dospělého byl nějaký příspěvek na obruby 400kč jednou za dva roky. (přitom brýle běžně stojí 3–5tis.)

talka

Pokud se nenajdou, dají se levně koupit po vyzkoušení i v marketech; (vlastní zkušenost).