Kris

Ztráta rodného listu.Kde zažádám o nový?

Nejlepší odpověď
fcoop

Vystavení duplikátu matričního dokladu (rodný list, oddací list, úmrtní list)

Duplikát matričního dokladu (rodný list, oddací list, úmrtní list) vydá matriční úřad osobě, které se týká, nebo členům její rodiny (manžel, rodiče, děti, prarodiče, vnuci, sourozenci), sourozencům a zplnomocněným zástupcům.
Po vyplnění žádosti o vystavení matričního dokladu a předložení:

→ občanského průkazu (popř. cestovního pasu)
→ matričních dokladů k prokázání příbuzenského vztahu (rodné listy, oddací listy)
→ popř. plné moci
→ dokladu o uhrazení správního poplatku 100,–Kč

Poplatek je splatný v hotovosti před vydáním duplikátu matričního dokladu.(Net)

http://www.brou­mov.net/zivot­nisituace/01_spr/04­1.htm

Princip bude všude stejný.