Vicki

Ztráta dat v PC

Jak postupovat při ztrátě dat v PC z důvodu havárie v PC.Jedná se o antivirový program.Musím si zakoupit nový antivirus nebo to lze nějak získat zpět.Doba platnosti antiviru byla do listopadu tohoto roku.Díky.

Nejlepší odpověď
beer

Ten původní antivir se dá stáhnout z netu a dovybavit již dříve zakoupeným klíčem (licencí).. A co to bylo za antivir?

Další odpovědi
mosoj

Musíte si obnovit licenci stejně jako by jste si ji musela obnovit v listopadu minulého roku. Takže zaplatit abgrade podle licenčních podmínek. Bývá to lacinější než když to kupujete po prvé.

Teď čtu že to platí do listopadu tohoto roku. Takže žádný problém. Jak se zde píše, nainstalovat a aktivovat původním klíčem.

I když se zde objeví negativní názory, velmi dobrý je antivir od Microsoftu
Microsoft Security Essentials. Má pravidelné aktualizace a je zadarmo. Navíc velmi dobře spolupracuje s OS. Kdo jinej ví nejlépe jak ochránit OS než jeho tvůrce.

Jsemtady

Tak já tedy naopak nevěřím, že by v MS věděli jak chránit pc, to by nebyly ty kvanta bezpečnostních oprav. Jinak pokud jde o free variantu (Nějakej zdarma – avast atp.)tak ho stačí opět zdarma stáhnout a nainstalovat a např. na webu výrobce se zaregistrovat, aby jste měla nový licenční kód. Pokud to byl nějaký placený antivirus a máte-li k němu licenční kód, tak opravdu stačí akorát stáhnout/nain­stalovat a zadat kód. Pokud jste kód k placenému antiviru ztratila, tak stačí zavolat na jejich helplinku(na webu mají jistě číslo)a oni vám ho pravděpodobně znovu pošlou. (Někde je přímo na webu kolonka pro opětovné zaslání licence při ztrátě.)