frank

Co pomůže na ztrátu čichu?

Několik let trpím ztrátou čichu.Cítím pouze silné vůně např:heřmánek,silný parfém nebo kouř při grillování.Na ORL jsem dostal dvě lahvičky spreje do nosu s kontrolou za rok.Po využívání sprejů žádné zlepšení necítím.

Nejlepší odpověď
anonym

Navštiv ORL znova,řekni jim,že spreje nepomáhají,nectíš žádné zlepšení.
Doplňuji:
necítíš

Další odpovědi
mosoj

Čichové receptory v horní části nosní dutiny jsou kaput. Druhé nenarostou !!
Možná že jsi moc často a dlouho používal nosní kapky.

Dočasná ztráta čichu může nastat i po silné rýmě.

da ny

45 letá bývalá kolegyně necítí od 12 let nic a nic se s tím nedalo a nedá dělat.
Nikdo neví proč…
Chuť jídla však rozpoznává,ovšem ne tak intenzívně jako před ztrátou čichu.