autacek

Ztrácí se empatie věkem?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Určitě ne! Osobně mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že s postupujícím věkem neustále přibývá počet osob, které „mě rády“… :)

Např. ZABIJÍ apod. ;):D :D

Další odpovědi
annas

Empatie je tzv. emoční inteligence. Není každému daná, takže na věku nezáleží.

Nedá se zevšeobecňovat, že každý senior je méně či více emotivní.

I když někteří senioři často „naletí“ např. různým prodejcům pomůcek či prodejcům elektřiny, podlehnou empatickým protějškům. Takže empatický prodejce ovlivní emoce nejen seniorů, racionalista ustoupí do pozadí.

Pokud to vypadá, že člověk ztratí emoce, naučil se své emoce ovládat. Zpravidla jde o introverty.

Ale emocí se těžko někdo zbaví. Mohou být negativní či pozitivní v jakémkoliv věku.

da ny

Říká se, že stáří bývá tolerantní, je „zocelené“ životem.
Mám dojem, že obecně se empatie věkem neztrácí.
Někdy s přibývajícím věkem stoupá.

Lgee

Spíš naopak ne?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.