zjentek

Ztrácí „LCD obraz“ či „LED obraz“ časem na kvalitě?

Vypadá to, že jistý konkrétní televizor, který je již 15 let používán jako monitor počítače, má po celá ta léta stále stejný obraz, ale… Zdání může klamat. Podvědomí a konzumní způsob života radí brzkou výměnu, což neumím vysvětlit. Obraz vypadá 15 let stejný.

Co si o tom myslíte? Děkuji.

(Jen nevím jistě, zda displej tv je z LCD, anebo LED. Jedna z těchto dvou možností.)

Nejlepší odpověď
Hlada

LCD (Liquid Crystal Display) je zobrazovací panel, LED (Light Emitting Diode) je u televizorů jeden ze způsobů podsvícení panelu.
Panel časem kvalitu výrazně nemění, LED podsvícení nepatrně. Největšímu opotřebení podléhá podsvětlení fluorescenčními trubicemi CCFL (Cold Cathode Fluorescent Light).

Další odpovědi
Kepler

Mám sice LED TV jen asi 6 let, ale žádné změny v ostrosti nebo celkové kvalitě obrazu jsem si nevšiml. Problémy mohou být jen v podsvícení. Jednou mi odešlo úplně (naštěstí ještě v záruce) a teď je podsvícení nerovnoměrné. Většinou to ale nevadí.

mosoj

No alespoň to přiznáš! Budiž ti k dobru připsáno. Jsou to nebe a dudy. Vysvětlil Hlada.
Panel OLED má tendenci se vypalovat jako měl CRT.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.