Denasha

Balíček z Číny už se poněkolikáté cestou ztratil, co dělat?

Zdravím, už podruhé jsem si objednala stejný předmět z ebay, protože poprvé nepřišel a opět se děje to samé. Stává se mi to s každou zásilkou nad 22e euro takže očekávám že to bude na celnici, jenže ta se mi nikdy neozvala a to mají k dispozici email i telefonní číslo. Sledovací číslo co jsem k balíčku dostala funguje jen na ebay, takže když jsem na celnici volala, prý neexistuje a paní mě dost nepříjemným tónem poslala do háje.
Už mě opravadu nenapadá co dělat a nemůžu si takhle nic pořádně objenat, protože mi to vždycky záhadně zmizí.
Budu vděčná za rady, děkuji :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kde tam máš napsáno, že zásilka dorazila do ČR? Já tam vidím „Sender is preparing item for posting“, což znamená něco jiného.

Doplnění:
Po úpravě znění otázky už první věta mé odpovědi nedává smysl. Abych tu nebyla za blbce – v původní verzi otázky je uvedeno:" Sledovací číslo co jsem k balíčku dostala funguje jen na ebay – který mi už dávno oznámil, že zásilka dorazila do česka".

Další odpovědi
Klaproth

Nevím, ale já tam čtu něco ve smyslu: zásilka se připravuje k odeslání.

hapiky

Balíčky z Číny se běžně ztrácejí. Jsou totiž nedohledatelné. Stává se, že i když dorazí k nám, tak se po cestě prostě ztratí, protože nikdo za něj neručí, nebo jej můžou označí jako padělek.

Kryšpín

Co dělat, nic z rákosí neobjednávat, převážně to jsou super šmejdy zamořují Evropu výrobky které někdy vydrží i záruční dobu, a tím, že šmejdy jdou na odbyt z rákosí, tak jim pomáháme budovat stále lepší komunistický-kapitalismus na úkor Evropských firem

mzm

Podivné, z Číny (HK) jsem si nechal posílat spoustu (už snad desítky) balíčků a nepamatuju si, že by nějaký nedošel. Pravda, některé „drhly“ na naší celnici, ale došly… S tou celnicí je to divné. Sice po mě za celní vybavení chtěli peníze, ale s tím jsem počítal a většinou byli milí a vstřícní (bodejť by nebyli, za odbavení si účtovali cca 350 Kč – a to nepočítám clo :) ).

Z eBay zkuste stejné zboží nějakého obchodníka z Evropy, bývá trochu dražší, ale není pak problém se clem (nejde to přes celnici) a rychlost dodání bývá výrazně větší (3–5dní proti 2–5 týdnů).

Denasha

Pravda. Často bývají věci z číny kvalitnější než ty odtud…
Já právě čekám že to bude na celnici, ale neozvali se mi. To že balíček se teprv připravuje, vám napíše u každé objednávky přese ebay protože to není opravdové sledovací číslo.
Objednala bych s evropy, kdyby to bylo v evropě k sehnání :/
Děkuji všem za příspěvky, když se celnice rozhodne zadržet mi každý balíček a ani mi o tom nedat vědět, abych si ho mohla vyzvednout, mám smůlu. xD

mzm

Kryšpín: asi je to o výběru zboží. Krámy se dají koupit i v Evropě. Tuhle jsem koupil hezkou sadu šroubováků „Made in Czech Republic“ a po dvou použitích jsem je zahodil a do teď používám sadu z Číny…

Ono kvalitní zboži umí vyrobit i Čína (iPhone 😁 ). Umí to vyrobit i levně (jak to po nich zbytek světa chce), ale je to na úkor kvality. :)