Avatar uživatele
Denasha

Balíček z Číny už se poněkolikáté cestou ztratil, co dělat?

Zdravím, už podruhé jsem si objednala stejný předmět z ebay, protože poprvé nepřišel a opět se děje to samé. Stává se mi to s každou zásilkou nad 22e euro takže očekávám že to bude na celnici, jenže ta se mi nikdy neozvala a to mají k dispozici email i telefonní číslo. Sledovací číslo co jsem k balíčku dostala funguje jen na ebay, takže když jsem na celnici volala, prý neexistuje a paní mě dost nepříjemným tónem poslala do háje.
Už mě opravadu nenapadá co dělat a nemůžu si takhle nic pořádně objenat, protože mi to vždycky záhadně zmizí.
Budu vděčná za rady, děkuji :)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hapiky před 2526 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Kde tam máš napsáno, že zásilka dorazila do ČR? Já tam vidím „Sender is preparing item for posting“, což znamená něco jiného.

Doplnění:
Po úpravě znění otázky už první věta mé odpovědi nedává smysl. Abych tu nebyla za blbce – v původní verzi otázky je uvedeno:" Sledovací číslo co jsem k balíčku dostala funguje jen na ebay – který mi už dávno oznámil, že zásilka dorazila do česka".

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Nevím, ale já tam čtu něco ve smyslu: zásilka se připravuje k odeslání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Balíčky z Číny se běžně ztrácejí. Jsou totiž nedohledatelné. Stává se, že i když dorazí k nám, tak se po cestě prostě ztratí, protože nikdo za něj neručí, nebo jej můžou označí jako padělek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Co dělat, nic z rákosí neobjednávat, převážně to jsou super šmejdy zamořují Evropu výrobky které někdy vydrží i záruční dobu, a tím, že šmejdy jdou na odbyt z rákosí, tak jim pomáháme budovat stále lepší komunistický-kapitalismus na úkor Evropských firem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Podivné, z Číny (HK) jsem si nechal posílat spoustu (už snad desítky) balíčků a nepamatuju si, že by nějaký nedošel. Pravda, některé „drhly“ na naší celnici, ale došly… S tou celnicí je to divné. Sice po mě za celní vybavení chtěli peníze, ale s tím jsem počítal a většinou byli milí a vstřícní (bodejť by nebyli, za odbavení si účtovali cca 350 Kč – a to nepočítám clo :) ).

Z eBay zkuste stejné zboží nějakého obchodníka z Evropy, bývá trochu dražší, ale není pak problém se clem (nejde to přes celnici) a rychlost dodání bývá výrazně větší (3–5dní proti 2–5 týdnů).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Denasha

Pravda. Často bývají věci z číny kvalitnější než ty odtud…
Já právě čekám že to bude na celnici, ale neozvali se mi. To že balíček se teprv připravuje, vám napíše u každé objednávky přese ebay protože to není opravdové sledovací číslo.
Objednala bych s evropy, kdyby to bylo v evropě k sehnání :/
Děkuji všem za příspěvky, když se celnice rozhodne zadržet mi každý balíček a ani mi o tom nedat vědět, abych si ho mohla vyzvednout, mám smůlu. xD

před 2522 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

Kryšpín: asi je to o výběru zboží. Krámy se dají koupit i v Evropě. Tuhle jsem koupil hezkou sadu šroubováků „Made in Czech Republic“ a po dvou použitích jsem je zahodil a do teď používám sadu z Číny…

Ono kvalitní zboži umí vyrobit i Čína (iPhone 😁 ). Umí to vyrobit i levně (jak to po nich zbytek světa chce), ale je to na úkor kvality. :)

před 2525 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek