Martas

Ztracené kontakty v mobilu-prosím o pomoc

Nevím co jsem dělala ztratily se mi kontaky v telefonu mám sony ericsson c510 chtěla jsem aktualizovat softwer jenže jsem to asi špatně dokončila v telefonu nic nemám jen pár kontaktů co je na sim kartě,jsem zoufalá.Dá se to někde dohledat v počítači nebo se to dočista ztratilo-i pár fotek o který jsem nechtěla přijít.V telefonu mi všechno píše anglicky je to celý rozhozený moc vás prosím jak dál.

Nejlepší odpověď
Syny09

Je mi líto, ale bohužel u některých telefonů když se aktualizuje software tak vymažou svou paměť. Telefon Vás měl před tímto varovat!

Další odpovědi
beer

Tento telefon znám.
První chyba byla, žes nepostupovla podle pokynů a nezálohovala. Přišlas tedy o vše, co nebylo na Sim a paměťové kartě – nic už nenaděláš.
Druhou bylo nejspíše to špatné ukončení, aktualizuji co chvíli a nic podobného se mně ještě nestalo.
Proto nejdříve nabij pořádně telefon, pak spusť na PC Update Service a postupuj naprosto přesně podle pokynů znovu (kdy připojit šnůru,telefon,co stisknout..) Chvíli to trvá, buď proto trpělivá a nech to pracovat. Tímto způsobem to nahraješ znovu a měla by být čeština.
P.S.: v nastavení telefonu si pro příště zvol ukládat tel čísla na Sim. Fotky, videa atd. zvol ukládat na paměťovku a v budoucnu bude po problémech.

Michal Kole

Váš, telefon pravděpodobně pocházel z šedého dovozu a nový firmware jej uvedl do původního stavu (odstranil počeštěný software prodejce).

Nastudujte si reklamační řád, obchodní podmínky prodejce a mobil reklamujte, ale dost pochybuji, že se pomůžete, protože prodejci mají smlouvy, obchodní podmínky dobře právně ošetřeny i když se dost pohybují na okraji zákona.

V některých servisech by Vám mohli přehrát firmware na český na počkání.

Zkuste změnit produktové číslo na „českou modelovou řadu“ a přehrajte firmware znova, tím by se Vám měl mobil počeštit.

RomanP

Vesměs všechny softíky na aktualizaci telefonů mají varování a postup aktualizace. Píše to že by se měly zálohovat důležitá data v telefonu a během aktualizace s telefonem nic nedělat. Pokud jste přerušila aktualizaci tak je dost velký problém a je možné že telefon dá do kupy jen servis. Ovšem o data která jste tam dala vy jste navždy přišla. S tím jazykem zkuste v nastavení ( Options ) změnit jazyk ( langue ) na český .