annas

Ztotožňujete se se slovy? Uvědomujete si dobré či špatné otisky těch, kteří do vašeho života vstoupili?

„Všichni jsme byli hněteni a přehněteni těmi, kdo nás milovali, a pokud byli jen trochu důslední, jsme jejich dílem – dílem, které ostatně nepoznají a které nikdy není takové, jak o něm snili. Není jediné lásky, přátelství, které by prošlo našim osudem a navěky ho neovlivnilo.“

Ch. F. Mauriac

Znáte některé dílo tohoto spisovatele?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlepší odpovědi stejně jako vtipy jsou ty stručné.
Takže 1) neztotožňuji

  1. ano, uvědomuji, tečka.

Doplňuji:
Abych nevypadal tak úplně skoupý, přidám podobný stručnější citát.
„Každý v sobě nosíme jakoby malý hřbitov těch, které jsme kdysi milovali.“
(myslím, že André Maurois).

Další odpovědi
anonym

Uvedomuji si dobre i spatne otisky … , ale " nechavam " si na sobe stejne jen ty svoje. Rodice vse mysleli dobre , mela jsem milujici rodice ( a jsem take dost rozmazlena ) , ale ridim se tim , ze kazda generace vyrostla v odlisnem zazemi a tim padem ziskali i jine zivotni zkusenosti. Od tech se pak odviji i rozdilne nazory. A na tohle myslim a myslela jsem stale i nyni , kdyz naopak moji synove vychovavaji obcas me. 🙂 -iv-

anonym

Vidíte,tohohle spisovatele vůbec neznám,už jsem si napsala jeho jméno,až půjdu do knihovny,něco si půjčím.Tato jeho slova,jsou pravdivá.Každé­ho,který se jen proletí vaším životem,milujete jej,tak ho máte v srdci a hlavě navždy.To,jestli nás ovlivnili,ukáže jen čas.Tímto člověkem byla moje babička.Nezapomenu slova,která mi říkávala:Holka ty nebudeš po mně.Nechala ve mně takový otisk sebe,že bych jí ráda řekla-babí,jsem!

dědapetr

Uvědomuji si to.Myslím že každého z nás ovlivní život našich blízkých,když s nimi žijeme tak se přizpůsobujeme stylu jejich života a to v nás zůstává aniž by jsme si to uvědomili.A pak se jim i částečně podobáme.
Spisovatele neznám a tak ani jeho díla.