Kepler

Zrychluje opravdu Šaratica a Zaječická hořká váš krok?

Když už tady byla řeč o minerálkách. Já jsem to nikdy nezkusil, za jak dlouho se účinek projeví? Akorát v nemocnici mi jednou podali tzv. „rychlou vodu“, což byl asi nějaký roztok magnéziové soli. V tomto případě mi doporučili, abych se preventivně šoural WC raději hned. Sestřičky měly pravdu, páč na WC bylo daleko.

Odpovědi
aliendrone

Ani nevím, že se Šaratica ještě prodává (tu druhou ani neznám). Jestli zrychlí krok netuším. Asi se jí musí vypít DOST, jeden dva loky nestačí, v mládí jsem ji ochutnal ze zvědavosti (to byl HNUS velbnosti), ovšem na nějaký řídký případ s hustým běháním si nevzpomínám. :)

Bobek 2

Hlavně dnešní Šaratica už je asi dvakrát slabší než ta dřívější, celková mineralizace klesla z 25 g/l na nějakých 13 g/l, což už je jenom asi dvojnásobek Bílinské kyselky a jen o málo víc než Vincentka (10 g/l).
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0arati­ca#Slo%C5%BEen%C3%AD
To Zaječická hořká má jiné grády, kolem 40 g/l – to už je takřka tekutý kámen.
https://zajecic­ka.cz/analyza

V malém množství jsou celkem neškodné, panák člověku nic neudělá. Ale chuťově je to docela cloumák, takže bez speciální motivace člověk není schopný vypít takové množství, aby to účinkovalo.

zbyndo

Nič ma nedonúti zrýchliť krok,je na mňe, či chcem predísť nepríjemnému stavu, byť posr…