Georgo2010

Zrychlí ssd disk výkon notebooku výrazněji než přidání paměti RAM?

Doplňuji:
Notebook ASUS F5RL je starý zhruba 5–6 let, RAM 1 GB, HDD Hitachi 150 GB, CPU Intel Pentium Dual 1.6 GHz, ATI Radeon Xpress 1100, WinXP Pro

Odpovědi
elvan

Přítelův tři roky starý MacBookPro po SSD značně prokoukl. Začal startovat mnohem rychleji, nezasekával se a celkově byl o hodně rychlejší (toť slova ženy)
Každopádně určitě ti poradí prodejce, když jej zasvětíš do okolností

huxa

nejdříve musíš zjistit, jaktože je tak pomalý, kolik máš RAM? jaký máš procesor? jak dlouho máš ntb? a jaký máš HDD?
Doplňuji:
tomuto co nejvíce můžeš pomoci je, že jej rozděláš a vyčistíš chladiče, s tímto procesorem nemá cenu osazovat novou RAMku (asi tam nemáš DDR3, takže by ti byla na novém NTB k ničemu). HDD by mohl trošku pomoci, každopádně by chtělo vědět, jak je nynější velký (3,5" nebo 2,5"). SSD by ti nemusel procesor zvládat, ale jestli plánuješ kupovat nový ntb/stolní počítač, mohl by jsi do něj dyštak použít nový HDD či SSD (ale musela by souhlasit velikost), takže by jsi nevyhodil 2–5 tisíc pronic za nic.