arygnoc

Zrušit pojištění?

Lze zrušit sociální a zdravotní pojištění?
U lékaře platím tak či tak.
Předkové mužského pohlaví se v naší rodině (bohužel) dožívají 60 – 65 let (můžu dokladovat), takže důchod nebudu potřebovat.

Jak požádat o zrušení tohoto pojištění, když jsem zaměstnanec?

Nejlepší odpověď
standa

Požádat samozřejmě MŮŽETE…, napište na Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Ale vašemu požadavku nebude 100% vyhověno !

Proti stojí zákony*), které kategorii občanů „zaměstnance“ (resp. jejich zaměstnavatele) povinnují k účasti v obou systémech pojištění.

*)
zákon o sociálním pojištění
zákon o veřejném zdravotním pojištění

Další odpovědi
fablen

nic nerušte – u lékaře byste pak platil ještě více 🙂. I banální operace by Vás tak mohla vyjít na tisíce.

Salvaje

Jak píše baflen, to, co platíte u lékaře teď je naprosto nic oproti tomu, co byste platil, kdyby se Vám nějakou náhodou povedlo zrušit zdravotní pojištění.