AndreiRanger

Zrušili byste přídavky na 4. a další děti?

Zrušili byste přídavky na 4. a další děti? Doplním,že průměrná česká rodina má dvě a nějaký kousek, zatím co milovaní menšinoví přistěhovalci mají přes pět (starší průzkum, ale čísla se k lepšímu jistě nepohla)

Nejlepší odpověď
anonym

Nezrušil, ale zavést princip čerpání jako za komunistů, ale i také zvýhodněnní na třetí a další dítě, aby měl kdo dělat na důchod.Kdo nepracoval neměl nárok na dětské přídavky.Sice v dnešní době není práce, ale zase to vázat na odpracování veřejněprospěšných prací.Dostaneš tak a tak dlouhý úsek ulice (cesty, silnice) a ten bude čistý (v zimě vyhazování sněhu, v létě zametání).Pokud nesplní podmínky, nedostane přídavky.A dalo by se to použít i na jiné práce v obvodu města či vesnice.A kon­trola?Vždyť na radnicích je lidí dost, stačilo by kdyby každý šel do práce nějakou ulicí a hned po ránu nebo při cestě domů by to zkontroloval.

Další odpovědi
venkovan

Ne – nic nebrání tomu, aby průměrná česká rodina měla víc dětí.

redy

Zrušila bych přídavky i porodný.
Nějaký dvě stovky na dítě nestojí za řeč.
Ale ekonomice by to pomohlo.

suaeda

Ano. Přídavky na první dítě nechat na stejné výši. Na druhé a třetí je o něco navýšit. A od 4 dítěte je zrušit. Důvod je prostý, omezení hodně dětí u menšin (cikánů).

anonym

Já bych spíš spřísnil podmínky čerpání, aby bylo průkazné na co to rodiče použijí, tak aby za to nekupovali chlast, ale aby tyto peníze investovali do dítěte, ikdyž cikáni dokážou obejít kde co.
Nebo to udělat tak: Nárok na dávky a různé příspěvky v našem státě, by měl mít jenom pracující občan, české národnosti, ten kdo je na sociálce, nebo na pracáku víc než rok, dostane jenom 20% této částky a hotovo.

anonym

V první řadě bych nechala provést důkladný průzkum o situaci z hlediska finančního zajištění rodiny a počtu dětí v rodině. Aspoň by jednou STEM a podobné agentury udělaly něco, co by mělo skutečný význam.
Obecně vzato by měla mít rodina tolik členů, kolik jich jsou rodiče schopni uživit.
Takže bych mohla v tom případfě provést dvě opatření:

  1. celoplošně zrušit veškeré dávky, přídavky a sociální podpory, snížit daňovou zátěž obyvatelstva a zrušit nesmyslné poplatky, které obyvatele rovněž nesmyslně zatěžují na úkor nepracujících a nepřizpůsobivých
  2. celoplošně vyplácet přídavky na děti podle stejných pravidel všem pracujícím rodičům bez ohledu na jejich příjem

Pokud se někomu zdá má úvaha málo sociálně podložená, tak je tento postřeh zcela správný. Pokud budeme dále doplácet na nepracující a jako malé myši se množící etnikum, tak skončíme na „pastvě“ všichni.

Kohut57

Děti by měl mít ten, kdo si je může existenčně dovolit i bez přídavků. Takže zrušit. A na rodičovství by mělo být něco jako papíry na auto, aby výchova byla k něčemu. Kdo by si s tím nevěděl rady , tak má možnost sterilizace a má klid.

ReHu

Znám několik českým, pracujících, rodin, nepatří do žádné z menšin a mají dětí více než 3.
Jedna rodina má dokonce – každý z partnerů 2 děti z předchozích manželství a spolu 3. Mají velmi, velmi slušný příjem, děti se výborně učí, sportují, jezdí všichni k moři i na hory, atd.
Není o přídavkách, je to o tom, srovnat si hlavě priority