highsmoke

Zrušení živnosti s nulovým obratem.

Ohlásil jsem živnost a přihlásil se jako plátce DPH. Zatím jsem ale prakticky podnikat nezačal. Vše 0 kč. Když tedy s nulovým obtatem přeruším živnost do konce roku, nebude z toho nějaký postih? Zálohy jsem zatím neplatil. Mělo jít o vedlejší činnost.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud jde opravdu o přerušení živnosti ve vedlejší činnosti, žádný postih nebude. Přerušení živnosti je ale třeba nahlásit jak na zdravotní pojišťovnu tak na sociálku. Po zahájení činnosti se budete muset opět přihlásit. Příznání k dani jak k DPH tak na konci roku bych ale ve vlastním zájmu udělal i když nebudete nic platit.
Doufám , že jde o přerušení živnosti. V otázce máte zrušení. Na daň to mít vliv nebude, ale za zrušení se platí na živnostenském ú­řadě.