telemob

Poradíte, jak se bránit proti zrušení věcného břemene? Více v popisu.

Zrušení věcného břemene chůze a jízdy na pozemku

Dobrý den, postavili jsme před 10. lety dům vedle tchýně a k domu máme přístup pouze přes pozemek tchýně, na kterém je zřízeno věcné břemeno chůze a jízdy. Bohužel tchýně chce uvedené věcné břemeno chůze a jízdy zrušit a my se nebudeme moci dostat k vlastnímu domu a k vlastnímu pozemku. Prosím o odpověď, zda-li může tchýně toto věcné břemeno zrušit? Prosím o vysvětlení, jak se můžeme bránit. Děkuji Vám

Nejlepší odpověď
ivzez

Zrušení věcného břemena není tak snadné,
jak si tchýně představuje.

Ale doporučila bych Vám se s ní dohodnout.
Jinak budou problémy pořád.

Další odpovědi
Drap

Nejlepší je dohoda. Zrušit věcné břemeno bez vašeho souhlasu, bez závažných důvodů neni možné.