Avatar uživatele
anonym

zrušení trvalého bydliště

Dobrý den
před 2 roky jsem se odstěhoval od rodičů a
bydlím s přítelkyní.Ted jsem se dozvěděl
že mě můj otec chce bez důvodně odhlásit.
A v nájmu co ted bydlím mi to majitel
nedovolí.Co mám tedy dělat.
Kontakt:728164848
E-mail:Petr.Sura12@seznam.cz

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4474 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Budete si muset nahlásit trvalý pobyt na obecní,případně městský úřad,tam kde jste byl do teď hlášen

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

1. otec vás ´neodhlásil´ BEZDŮVODNĚ, v místě původního bydliště se nezdržujete, takže majitel nemovitosti má právo vás ´odhlásit´

2. to, že majitele nemovitostí (v tomto případě váš nový pronajímatel) mohou nesouhlasit se zaevidováním trvalého pobytu pro nájemníky je zažitá praxe..., já jsem se však setkal s praktikou jistého obecního úřadu, který nájemníkovi po předložení řádné nájemní smlouvy trvalý pobyt zaevidoval s konstatováním, že nesouhlas majitele pro úřad není směrodatný a že se jedná o občansko-právní spor majitele a nájemníka, který nechť řeší soud...

Vzhledem k tomu, že v této oblasti není jednoznačný právní výklad, ale pouze existují určité ´zvyklosti´, kterými se úředníci řídí a protože mi postup nejmenovaného obecního úřadu příjde logický a protože adresa trvalého pobytu nezakládá nájemníkovi žádné právní nároky k dotčenému bytu..., tak bych doporučoval to na ´vašem´ obecním úřadě alespoň zkusit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Pokud se nemáte kde přihlásit,tak zatím nemusíte dělat nic.Vyčkejte až Vám přijde oznámení z úřadu o šetření,a potom Vás budou muset přihlásit na obecní úřad.Otci se nedivte,ono to opravdu není bezdůvodné.Nikdy nevíte co se může stát.Uděláte nějaký dluh a exekuce přijde k otci a on nic nenadělá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NickD

Jak napsala Alexandra a Standa.
Nedělejte nic a buďte rád.
Obecní úřad vás bude kontaktovat a musí vás v takovém případě přihlásit na fiktivní veřejnou adresu.Pro vás se tím takřka nic nemění.Pouze si tam zařiďte přeposílání písemností na jinou adresu,aly jste se vyhnul nepříjemnostem,které vám tak můžou nastat.
Jinak se tím opravdu nic nemění.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy