zrušení trvalého bydliště

Dobrý den
před 2 roky jsem se odstěhoval od rodičů a
bydlím s přítelkyní.Ted jsem se dozvěděl
že mě můj otec chce bez důvodně odhlásit.
A v nájmu co ted bydlím mi to majitel
nedovolí.Co mám tedy dělat.
Kontakt:728164848
E-mail:Petr.Sura12@sez­nam.cz

Nejlepší odpověď
kropitko

Budete si muset nahlásit trvalý pobyt na obecní,případně městský úřad,tam kde jste byl do teď hlášen

Další odpovědi
standa

  1. otec vás ´neodhlásil´ BEZDŮVODNĚ, v místě původního bydliště se nezdržujete, takže majitel nemovitosti má právo vás ´odhlásit´
  2. to, že majitele nemovitostí (v tomto případě váš nový pronajímatel) mohou nesouhlasit se zaevidováním trvalého pobytu pro nájemníky je zažitá praxe…, já jsem se však setkal s praktikou jistého obecního úřadu, který nájemníkovi po předložení řádné nájemní smlouvy trvalý pobyt zaevidoval s konstatováním, že nesouhlas majitele pro úřad není směrodatný a že se jedná o občansko-právní spor majitele a nájemníka, který nechť řeší soud…

Vzhledem k tomu, že v této oblasti není jednoznačný právní výklad, ale pouze existují určité ´zvyklosti´, kterými se úředníci řídí a protože mi postup nejmenovaného obecního úřadu příjde logický a protože adresa trvalého pobytu nezakládá nájemníkovi žádné právní nároky k dotčenému bytu…, tak bych doporučoval to na ´vašem´ obecním úřadě alespoň zkusit.

alexandra

Pokud se nemáte kde přihlásit,tak zatím nemusíte dělat nic.Vyčkejte až Vám přijde oznámení z úřadu o šetření,a potom Vás budou muset přihlásit na obecní úřad.Otci se nedivte,ono to opravdu není bezdůvodné.Nikdy nevíte co se může stát.Uděláte nějaký dluh a exekuce přijde k otci a on nic nenadělá.

NickD

Jak napsala Alexandra a Standa.
Nedělejte nic a buďte rád.
Obecní úřad vás bude kontaktovat a musí vás v takovém případě přihlásit na fiktivní veřejnou adresu.Pro vás se tím takřka nic nemění.Pouze si tam zařiďte přeposílání písemností na jinou adresu,aly jste se vyhnul nepříjemnostem,kte­ré vám tak můžou nastat.
Jinak se tím opravdu nic nemění.