Enife

Zrušení pracovního poměru zaměstnancem

Od 3.1.2011 jsem se zaevidoval na ÚP po ukončení PP na dobu určitou. 10.5.2011 jsem nastoupil do PP se zkušební dobou 3 měsíce. Evidenci na ÚP jsem ukončil ke dni nástupu do zaměstnání. Toto místo mi nebylo zprostředkováno ÚP, ale nalezl jsem si ho sám. Toto místo mi nevyhovuje a uvažuji o zrušení PP ve zkušební době bez udání důvodu (§ 66 Zákoníku práce). Mohu se opět zaevidovat na ÚP, bude mi vyplácena podpora v nezaměstnanosti , kterou jsem nevyčerpal za celou dobu nároku tj. 8 měsíců s ohledem na můj věk? Otázku jsem okopíroval z jiného fóra, protože jsem v podobné situaci a zajímala by mě odpověď za kterou předem děkuji.

Odpovědi
maza75

Evidovat na ÚP se musíte každopádně, i když by Vám nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti. ÚP by za Vás hradil zdravotní a sociální pojištění. Ohledně vyplácení podpory je to složitější. Pokud jste nevyčerpal podporu, musíte splnit ještě další podmínku a to je mít odpracovaný (zdokladovaný) 1 rok za poslední 3 roky.