Avatar uživatele
miksa11

Zrušení neznámého hesla na notebooku

Dobrý den, koupil jsem z „druhé ruky“ notebook a zjistil jsem , že je zaheslován. Problém mám v tom, že heslo neznám a ani nemám možnost kontaktovat předchozího majitele-koupil jsem ho přes zastavárnu. Může mi někdo poradit co s tím? Předem díky. Jo OS je Windows 7.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, soudek před 4602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Pokud je zaheslovaný bios, tak vyndat nebo vyzkratovat baterku – u NB bych to možná přenechal servisu.

Pokud je zaheslovaný systém, to bych vůbec neřešil a celý OS přeinstaloval (včetně formátování nebo i případného rozdělení disků)
Doplňuji:
Teď mě napadlo – myslím baterku na motherboardu, co napájí čip s nastavením biosu.
Doufám, že by nikoho nenapadlo zkratovat napájecí baterii notebooku, to by taky mohl být pěkný ohňostroj…!

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Jestli jste ho koupil přes zastavárnu, máte možnost kontaktovat původního majitele. To, že někdo dá do zastavárny zaheslovaný notebook, tedy pravděpodobně i s daty, je velmi podezřelé. Jak ho mohl zastavárník vyzkoušet? Je k němu vůbec nějaká dokumentace a příslušenství? Měl byste proto řešit nejdřív legálnost nákupu. Dopracujete se tak buď hesla nebo vrácení peněz.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Podivejte se sem: http://d3d.org/blog-kecy/obnova-ztraceneho-hesla-ve-windows A doporucuji si procist i komentare.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Nestahujte si instalační data z WAREZ, pokud nemáte instalační DVD – porušíte zákon.

Instalační DVD zakoupíte v autorizovaném servisu, ale musíte prokázat, že jste notebook koupil v autorizované síti, což ze zastavárny bude problém pokud k tomu nemáte všechny papíry.

Já osobně bych v zastavárně nenakupoval, protože nevíte zda to není kradené.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek