Pushkinek

Zruseni Firmy s.r.o – Bily Kun (Dluhy)

Dobry den chtel bych se informovat ohledne zruseni firmy s.r.o
1.Prepisovala se firma na me u pravnika kde to bylo este notarsky overene podpis samozrejme v knize je.V papirech je jasne napsano ze firma je prepisovana z osoby(1) na me a to za symbolickou cenu,a bez dluhu a zatizeni tretich osob.
2.Po cca dobe 1 roku my dosel domu papir ohledne dluhu te firmy…abych to uvedl na spravnou cenu slo tam o dluh ve vysi 35(milionu) ale bohuzel sem se dozvedel mesic na to ze to byl jen nepatrny dluh … byl to dluh jen u celniku kteri chtely DPH a kdyz sem se informoval tak jen to DPH bylo tech 35(milionu)
3.Osoba ktera mi firmu prodala tak uvedla ze ji prepisovala taky bez dluhu.
4.Je to necely mesic kdy mi dosel domu papir abych dolozil zivnostensky list urcite Pani:..... ktera kdysi u teto firmy pracovala,bohuzel za me (vlady):) jaksi nepracovala a nemel jsem to jak dolozit.Firmy je slovenska,a dane papiry mi dosli jak z SK,tak i z CZ ze mam dolozit Zivnostensky list.
5.Je to tyden co mi dosel dom papir skrz ukonceni dane Firmy navrhovatel byl:CZ soud.

Takze se tedy ptam:
1.Dluhy ktere sou uvedny jsou este pred me (vlady) :) a neudelala je tam ani osoba predemnou ani ja (dalo by se rict ze sem fungoval jako bily kun.Takze se tedy ptam dluhy ktere tam udelaly urciti lide tak jelikoz a protoze se firmy zrusila tak tyto dluhy zanikaji?Neco padaji na neci hlavu?Posledni jednatel/a zaroven konatel a vlastnik teto firmy jsem ja padaji teda dluhy na moji hlavu ? Rad bych se tuto informaci zjistil nerad bych platil dluh ve vysi 35 (milionu).A zaroven pokud pada na moji hlavu da se proti tomu neco delat ?
2.Je to celkem pul roku kdy jsme si nasli 1 z 15 lidi kteri vlastnily tu firmu bydlel nedaleko od nas tak jsme si ho nasli a podle papiru udelal dluh ve vysi 800 000-,tak jsme to samozrejme po nem chtely.Aby sme zaplatily neco z dluhu ktery tam je..zaroven jsme si rekli i o odkodne ve vysisi 100 000-, pan na to kyvl takze cekame uz cca necely rok na prodej jeho majetku protoze tam taky figuroval jako bily kun clovek ktery tam udelal dluh ve vysisi cca 100 – 150 (milionu) jsme nenasli.

Jen by me zajimalo co mi hrozi a co ne ?
A jak ty dluhy se vyresi ?
Predem dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

Člověče, tak to jste si hodně naběhl. Seberte veškeré podklady a švihejte za právníkem, ktrerý se specializuje na obchodní právo.
Když se přepisuje firma, je nutné si nejdříve zjistit na obchodním rejstříku, jak je to s jejím majetkem a dluhy. Potom je třeba si zažádat o ověření na Centrální evidenci dlužníků o výpis k této konkrétní firmě. Měl jste si rovněž vyžádat potvrzení o bezdlužnosti od finančního úřadu a OSSZ.
Pokud jde o personální záležitosti, tak personálie se musí archivovat alespoň 50 let. Bude nutno zjistit, kde předchozí společnost má archiv a slovenskou firmu, která si žádá podklady o bývalých zaměstnancích, odkázat na tento archiv, nebo na někoho z bývalé společnosti, kdo informace může poskytnout. Slovenská strana po Vás nemohla chtít živnostenský list, ale určitě jim šlo o list zápočtový.
Je mi nad Vašim případem opravdu těžko. Každopádně to nebude ani lehká, ani levná záležitost. Potřebujete při nejmenším dobré právnické rady, jak se z této šlamastyky vyvléct. Možná by nebylo špatné zajít na policii a podat na prodejce firmy Vám trestní oznámení za pokus o podvod. 35 milionů je natolik vysoká částka, že Vám stojí za to o peníze bojovat. Čekat není na co. Každé Vaše otálení jenom nahrává podvodníkům, aby mohli zahladit stopy svého podvodu.