Biatchh

Můžete mi prosím poradit modely zrcadlovek, které se dobře drží velkýma rukama?

Zdravím, můžete mi prosím poradit modely zrcadlovek, které se dobře drží velkýma rukama? Zkusil jsem D3200 a byl to foťáček, takže sháním něco většího, vůbec by nevadilo malé tělo a velký grip ;) Díky

Odpovědi
eleonnore

Neporadím žádný konkrétní, ale pro velké ruce se doporučuje používání battery gripu :)

Mám zkušenost s Canony a dražší modely bývají i mohutnější. Třeba takové 5D (oproti třeba 1300D)

dubraro

Nikon Df. Pentax 645D.
Nebo fotit normálně, to znamená na film.

Klaproth

Nrjvětší grip v poměru k tělu mají Nikony řady 5×xx. Stejný grip má i řada 7×xx, ale tělo má o poznání větší a hlavně o polovinu težší než 5×xx. Hodně dobře se mi držel starý Nikon D90. U Canonů se mi nedrží dobře ani jeden těch pro formát APS-C, FF jsou v pohodě. Absolutně nejlepší na držení byl Pentax 67.