MarcelaM.

Jak vypnout zvuk závěrky při focení u zrcadlovky canon?

Zdravím, potřebovala bych vypnout zvuk závěrky při focení u zrcadlovky canon, ale nevím jak. Hledala jsem v menu a nemůžu nic nikde najít.. Zvuk velmi ruší při divadelních hrách apod..
Předem děkuji za odpověď a hezký zbytek dne..))

Odpovědi
Emefej

Závěrka sama o sobě moc hluku nenadělá, víc ruší zvuk zrcadla. Canon neznám, ale Nikon nebo Pentax mají tzv. „Tichý režim“, nastavuje se to otočným přepínačem pod tlačítkem závěrky, obvykle je ta volba označena jako „Q“. Další možností by bylo fotit v režimu „Live view“ nebo použít ohlučňovací potah na foťák

Zdroj: http://www.di­gineff.cz/cla­nek/canon/tich-z-v-rka

Pavel T

To je stejná blbost, jako kdybyste chtěla vypnout zvuk u střílení z pistole. To prostě není nějaký nahraný zvuk, který se pouští a který jde vypnout, jako je to u kompaktů a mobilů, to je opravdový zvuk, který vzniká tím, že se tam mlátí to zrcadlo a otvírá a zavírá závěrka, a tedy je nesmysl ho „vypnout“. Maximálně jde použít funkci předsklopení zrcátka.