Ivetka303

zrcadlovka

Poradí mi někdo, jak vybrat nějakou lepší zrcadlovku? Chci si koupit nějakou použitou na focení hlavně portrétů. Strašně se mi líbí fotografie s rozmázlým pozadím. Chci nějakou zrcadlovku,se kterou už udělám pěkný fotky, poradí mi někdo, co by alespoň cca měla mít? Díky moc
Doplňuji:
V minulosti jsem si koupila jen dititální fotoaparát a teď lituju,že sem si nekoupila zrcadlovku.
Fotím převážně osoby – nevím, jakej pořídit objektiv,clonu apod. Poradí někdo?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zrcadlovku jakoukoliv, na jakou budete mít peníze.
Péči je třeba věnovat výběru objektivu.
To všechno je cca 20% výsledku.
80 % výsledku je teorie, přenesená do praxe spolu se světlem. Světlo je hlavní příčinou povedené či nepovedené fotky.
Pokud nevíte jakou clonu tak je se třeba něco přiučit.
Viz, zde :
http://www.fo­toroman.cz/techni­ques2.htm

Jenom část věnovaná focení lidí má 17 kapitol !

http://forum.fo­tografovani.cz/se­arch.php?40,se­arch=fo%9D%E1k­+na+portr%E9t,pa­ge=1,match_ty­pe=ALL,match_da­tes=0,match_fo­rum=ALL,body=1,au­thor=1,subjec­t=1

Další odpovědi
Děda Louda

Tajemství dobré fotky, bohužel, nespočívá (jen) ve fotoaparátu.
Doplňuji:
Po doplnění:
Pokud ale chceš opustit digitální techniku, vrať se k analogu. Ten v poslední době spousta lidí opouští, takže je k mání spousta zrcadlovek dobrých značek ve velice příjemných cenových relacích včetně bohatého příslušenství a vybavení.

led

Dobrá snímka nie je závislá na fotoaparáte, ale na človeku, jeho citu a postrehu.
Urobiť technicky kvalitný obrázok s dobrým aparátom dokáže aj opica, viď obrázky z Indonézie, ktoré spravila opica.
http://blogs.dis­covery.com/ani­mal_news/2011/07/ph­oto-monkey-steals-camera-takes-self-portraits.html
teórie si skúste pozrieť:
http://www.fo­toroman.cz/techni­ques2.htm

Hlada

Rozhodnutí koupit zrcadlovku chválím. Oproti kompaktu je to velký skok v možnostech a pohodlnosti ovládání. O výsledné kvalitě fotek ale foťák zas tak úplně nerozhoduje, takže bych doporučoval spíš levnější. Podívej se na CANON EOS 500D nebo levnější NIKON D3100. Oba se prodávají s různými objektivy. Pro focení portrétů úplně stačí kitový 18–55. Oba mají dostatečně velký senzor, abys mohla při otevřené cloně dosáhnout malé hloubky ostrosti.

baghira

Rozhodni se podle peněz, kolik na ni chceš obětovat.
Běžnou fotografickou práci odvede poctivě každá bez rozdílu, a na jemné technické nuance si stejně hrát nebudeš.