FandaSysel

Můžu projít vojenskou zdravotní prohlídkou, i když mám dioptrie 0,75 a 1,75?

Můžu projít vojenskou zdravotní prohlídkou ikdyž mám dioptrie ? Na levém oku mám 0,75 a na druhém 1,75. Hrozně se bojím že by mi to zkazilo můj sen. Je mi 15 a operaci očí dělat nechci jelikož to ani není dobré v tomhle věku, ale klidně bych si ji udělal po dokončení studia na střední tím pádem pak bych mohl dál dělat co chci v armádě.

Děkuji za odpověď a doufám že za kladnou :)

Zrak-vojenská zdravotní prohlídka

Nejlepší odpověď
Pepa25

Odpověň na náborovém webu:

"Kolik dioptrií je maximum pro vstup do Armády ČR?

Na úvod si projdeme nějaké zkratky:
„D“ jsou dioptrie
„-“ je krátkozrakost ( uvádí se i jako „=“ )
„+“ je dalekozrakost.

Obecně při hodnotách –7 D nebo + 6 D můžeme do AČR přijmout i se zdravotní klasifikací „A“ (schopen bez omezení), za předpokladu, že se zrakem nemá uchazeč další problémy. Ale pozor, pro specializované funkce, tedy výsadkář, řidič, radista, operátor radiolokátoru, strážní služba – jsou požadavky na zrak přísnější a jako průzkumník či operátor protitankového kompletu musí uchazeč vidět jako ostříž, nesmí mít žádné dioptrie. Rozhoduje schopnost přečíst písmo na optotypových tabulích. Zdravotní klasifikaci „C“ (schopen s omezením) stanovíme uchazečům, u nichž vyšetření zraku vykazuje hodnoty – 7 D až 9,75 D nebo +6 D až +7,75 D. Nad –10D nebo +8 D už to nemá v AČR vůbec cenu zkoušet…"

Ještě doplňuji, že zdravotní způsobilost definuje Vyhláška č. 357/2016 Sb.

Zdroj: https://karie­ra.army.cz/faq

Další odpovědi
annas

Našla jsem Vám v odkazu

Jak se posuzuje zdravotní způsobilost uchazečů o vojenské studium?

"Je pravda, že nepřijímáte uchazeče s brýlemi?

Není pravda, že nepřijímáme uchazeče s brýlemi. Záleží vždy na zvoleném oboru – např. u modulu pilot jistě nemohou studenti nosit brýle, ale u ostatních jsou podmínky jiné. Z dosavadních zkušeností vyplývá, že malý počet dioptrií (asi do 2) nevadí. Ale závěrečné slovo má lékařská posudková komise

Univerzita obrany zve k vykonání přijímacích zkoušek pak už jen ty uchazeče o vojenské studium, kteří dostali ve Vojenské nemocnici kladné hodnocení zdravotního stavu. Ti, kteří neprošli a nesplnili tak zákonné podmínky pro povolání do služebního poměru vojáka z povolání, mohou požádat příslušnou fakultu Univerzity obrany o civilní studium."

https://www.u­nob.cz/studium/Stran­ky/faq_zdravot­ni_zpusobilos­t_uchazecu_o_vo­jenske_studium­.aspx

Drap

Nejde takto určit. V tak malém množství by dioptrie vadit neměly, ale záleží i na druhu oční vady a na předpokladu jak se bude vyvíjet. V každém případě to zkus a my ti držíme palce.