manon

Zradily vás už vaše vlastní dynamické stereotypy?

Mám na mysli situace, kdy vás dlouhodobě opakované návyky přivedou k nežádoucímu cíli. Dobýváte se do cizího bytu, kde jste před léty bydleli, dojedete ze zvyku na úplně jiné místo, než kam jste původně vyráželi, seberete někomu kabelku, protože se podobá vaší (přitom svoji máte na rameni), vrátíte se domů pro blbost, nezujete se a při odchodu se přezujete do pantoflí a vyrazíte ven a pod. :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ať přemýšlím, jak přemýšlím – toto mě zatím nepostihlo.

Další odpovědi
Lucijej

Jednu dobu jsme bydleli v panáku v osmém patře, jenže nerada jezdím výtahem a několikrát se mi stalo, že jsem jsem se při šlapání do schodů zamyslela tak, že jsem vylezla do posledního patra a tam se dobývala do bytu. A jednou dokonce když pán slyšel, že se mu děkdo dobývá do bytu, tak mi šel otevřít a já v domění, že je to návštěva, jsem si vesele vplula dovnitř a teprve v kuchyni mi došlo, že jsem špatně, ale naštěstí to pán vzal s humorem :o)
Doplňuji:

  • v paneláku

Illines

Stalo se mi to,odchazim od kamaradky z bytu a snazim se z venci zamknout jeji byt,tak jako ze odchazim ze sveho.Jednou jsem mela o sobe pochyby,ze jsem nezamkla svuj byt a tak jsem se vratila,jela vytahem a tam jsem se zakecala se znamou,vystoupila a automaticky sahla na kliku,dvere se otevreli a ja nahlas si oddychla.Zavru dvere a snazim se je zamknout,klic ne a ne do zamku,kdyz se dvere otevrou a tam starsi dama,co ze si preju.Vse se vysvetlilo a nakonec se zni vyklubala dobra pritelkyne.

beer

Dříve jsem intenzivně fotil v přírodě a tedy foťák téměř vždy visel na krku.
A pak už jen stačilo třeba jen při cestě na nákup zahlédnout jakýkoliv pohyb v trávě, na stromě.. a uuuž jsem automaticky hrabal na pupek po aparátu. To mne asi vyvedlo z míry, že tedy jdu dál a najednou… lezu do hospody ))
Tedy ano a dokonce jaksi tuplovaně )

Damiana

Určitě ano, ale protože to bylo tak stereotypní, tak jsem na to nejspíš zapomněla. Pamatuji si spíš ty, kterým se to povedlo a já toho byla svědkem…:-)
Štrachání klíči v zámku v době, kdy očekávám příchod manžela, tak jen tak projdu s mobilem na uchu kolem, otevřu dveře, aniž bych se koukla, dál telefonuji, prohodím „zády“ Ahoj, moment…najednou… Něco je divně – tak se obočím a prásk ho – cizí chlap mezi futry. Nevím, kdo z nás byl překvapený víc, ale naštěstí to nebyl žádný obejda, ale nový soused, který si spletl patro.

Damiana

Tak a před chvílí se mi něco podobného stalo, a hned jsem si na tebe vzpomněla. Stojím u regálu s jogurtama a manžel si vybírá ten nejtučnější, najednou slyším z rádia Hit the road, Jack – a ani nevím jak, (lehce) trsám jive! Scénka jako vyšitá z filmu Full monty! (Ale muž mě v tom nenechal, vystřihli jsme si i parádní otočku a dál…jako by nic, se přesunuli k minerálkám…Ale dost nás překvapilo (vytočilo), že nikdo netleskal a neskandoval! Snad budeme mít večer větší aplaus…:-)

manon

:) Nevděčníci.

Říkala jsem to dnes známému, protože se mi to připomnělo a on hned taky přidal něco ze svých životních zkušeností. Odvážel kamaráda autem a ten ho ukecal na skleničku – nebydlí od sebe daleko – cca dva bloky. Z jedné skleničky jich bylo několik (asi ne málo :) ) a pozdě večer se vrátil pěšky domů, zapadl do postele a ráno chtěl jet do práce a nenašel auto tam, kde ho pravidelně parkuje. Za chvíli podlehl panice a šel na policii ohlásit krádež :) Až když už se blížil k policajtům, trklo ho, co včera dělal a kde auto nechal – asi mu spadl kámen ze srdce :) Narušení dynamických stereotypů může taky potrápit :)

Damiana

🙂 jj, rozum a zkušenost nemohou být trvale v opozici… Ale jinak, hezký zážitek… „Škoda“, že to nedotáhl, přibyla by další dobrá historka…:-)