Spartaboy

Způsobuje bílou pěnu v pračce při praní prášek nebo to může být i bílá aviváž?

Odpovědi
Kepler

Ano, aviváž pění taky. Obsahuje podobné povrchově aktivní látky jako prášek. Při praní se ale na tvorbě pěny nepodílí, protože se dávkuje až při posledním máchání, před finálním odstředěním.

Hlada

Obojí. Při praní pění prášek a při posledním máchání pění aviváž. Bez aviváže by z posledního máchání měla odtékat čistá voda bez pěny. Pokud tomu tak není, je lepší přidat další cyklus, než hledat kožního lékaře. Moderní rádoby eko pračky máchají blbě.

nyjono

Při praní to bude asi prací prášek.
Aviváž se používá až po vyprání na poslední máchání. A trochu pění taky.