Grace7

Způsobí něco ve stáří křupání prstů v mládí?

Už dlouho si prokrupavam klouby na prstech teď už i krk a samo mi někdy krupne v koleni. Myslíte, že na to ve stáří doplatím???

Nejlepší odpověď
Angi-Shy

kdysi se říkalo že to způsobí ve stáří třes rukou když si na nich křupeš klouby.. já si prokřupávám klouby na prstech, krční páteři a v čelisti a ulevuje mi to od bolesti. Navíc se už dávno potvrdilo, že to nic špatného ve stáří nezpůsobí. Ono křupnutí kloubu vlastně pomáhá. V kloubech je mazivo a tím jak si kloubem pohneš a udělá to křupavej zvuk, to je zvuk bublinek, které se v mazivu dělají a ty je tím pohnutím kloubu vymáčkneš ven. Ty bublinky v mazivu jsou špatné a díky tomuhle prokřupávání kloubů se jich zbavuješ, tedy, prokřupávání kloubů ti spíš prospívá. Ty rýdoby moudra o tom, jak je křupání kloubů je špatné, jsou dávno pasé

Další odpovědi
autacek

Některé studie ukazují, že křupání kloubů má spojitost s vyšší potřebou tvorby kolagenu, na úkor tvorby estrogenu. Estrogen je ženský hormon, který má mimo jiné vliv na růst prsou.

zjentek

Podle toho, jak to popisuješ, seš stará už dost a nijak se to už nezhorší, možná se přidaj ještě lokty a kotníky!

da ny

http://www.ex­tra.cz/myty-a-fakta-o-kloubech-jak-moc-skodi-krupani-prstu
Moc to nepřehánět:
http://g.cz/boreni-mytu-prokrupavani-kloubu-nezpusobuje-jejich-poskozeni/

Může dojít ke zhoršení stavu kloubů
http://prask.no­va.cz/clanek/no­vinky/prokrupa­vate-si-s-prsty-na-rukou-az-uvidite-snimek-z-rentgenu-uz-si-to-rozmyslite.html

Tak si vyber a pečuj o své klouby 😁