Gami.Pet

Jak na způsob výpočtu daně z příjmů ze závislé činnosti?

Nevíte někdo, zda se změnila výše hrubé mzdy, která rozhoduje způsob zdanění? Platí pořád toto:

hrubá mzda do 5 000 – daň zvláštní sazbou (srážková daň)
hrubá mzda nad 5 000 – záloha na daň

Není to teďka už 10 000? Prosím o nějaký důkaz, že to stále platí i v tomto roce.

Odpovědi
Pepa25

Pozor, uvedené limity se týkají jen DPČ (dohod o pracovní činnosti) a skutečně došlo ke změně. Vše viz: http://www.fi­nance.cz/dane-a-mzda/mzda/vse-o-mzdach/dohody/

Gami.Pet

Pepa25 – U dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, vím, že tam je ta výše 10 000,– Takže to chápu správně, že toto zůstává stejně 5000,– ano? :)

ivzez

Gami.Pet,
začněte už konečně pracovat sama! Úkoly Vám tu dělat nebudeme. Pomůžeme Vám s úkoly, v nichž uvidíme Vaši práci.

5.000 Kč už neplatí, byla tam změna.

Netýká se to „dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr“,
nýbrž … (dávejte pozor ve škole, nebo si dohledejte).

Od ledna 2014 je to jinak pro DPČ
(Pepa25 to neuvedl správně) a jinak u DPP.

  • ––

PS:
Těmito dotazy porušujete zdejší pravidla.