Karolína

Způsob likvidace odpadu?

Mohu se zeptat, nevíte někdo, jak se likviduje odpad? Dělám školní práci a nevím si rady. Někde jsem četla, že se odpad pálí a nebo se tvoří svozové skládky. Přijde mi to ale trochu málo.

Odpovědi
fira

Odpady dělíme na 2 druhy.Tříděný a netříděný.Tříděný dělíme na plasty,papír,sklo a jiné.Tyto materiáli se dále zpracovávají a přidávají do různých výrobků.Netříděný tzn komunální se sváží na skládky.I tyto skládky jsou ale řízené tzn že tam třeba nevezmou beton a musíte si najít drtírnu betonu.Samozřejmě to je nákladé likvidování odpadu a spousta lidí to nedělá.Proto naše příroda vypadá jako jedno velké smetiště.A jinak najděte si na netu zákon o odpadech a tam to všechno najdete.

Michal

Vyhledejte si jak se to dělá v zahraničí a porovnejte jednotlivé přístupy.

Mukynda

Zdravím, myslím si, že záleží na tom, o jaký odpad jde. Kdo má ale produkci větší než 100 tun, ten musí podávat roční hlášení odpadu, kde se myslím řeší i to, jak s odpadem nakládají. Zkuste mrknout na https://www.roc­nihlaseni.cz/ , ti tyhle hlášení dělají a mají celkem obsáhlý blog, tak třeba to pomůže :)