hanjimka

Způsob jak přepsat dům na dítě.

Jak může přepsat otec svůj podíl na domě,který je v podílovém spoluvlastnictví.Dá se udělat jen přepis,nebo musí být i nějaká darovací smlouva.Synovi bude 18 a bydlí v domě s matkou-spolumajitelkou.

Nejlepší odpověď
lorja

Nejlepší je napsaná darovací smlouva s právníkem.Není nadto,když to má člověk černé na bílém.

Ivanka99

Měli jsme ten samý problém, počkejte až mu bude 18 let , pak můžete bez problému svojí část přepsat, doporučuji vše přes právníka. My ještě platili daň darovací, jak jsem slyšela teď už se platit nemusí. My ještě museli udělat odhad podle kterého nám určili daň. Máme dům kde jsou 2 vlastníci tzv. ideální polovina t.j. z " každé cihly půl". Nemuseli jsme se ho ani ptát. Souhlas jsme tedy nepotřebovali. Problém trošku je když chcete napsat věcné břemeno, tam s tím souhlasit musí i druhá strana.