zpožděná puberta

dobrý den.Můj syn již dovršil 18 rok života a stále vypadá na to že ještě neprodělal pubertu.Stojí za tím nějaká porucha organismu?Dá se s tím něco dělat?Máme vyhledat odbornou pomoc?Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
hem

Váš syn může být věčné dítě nebo je nadprůměrně rozumný a nemusí projít pubertálními výstupy. Nezájem o sexuální život nemusí také znamenat nějakou fyziologickou vadu. Pokud však zaznamenáváte nějaké další problémy v duševním vývoji, odbornou pomoc bych vyhledal.

Další odpovědi
Nuk nuk

U syna bych si v jeho 18ti letech ještě nedělala starosti. Chlapci dospívají o něco později než dívky a právě ten osmnáctý rok může být teprve začátkem. „Tabulkově“ (samozřejmě tabulky nemusí být směrodatné) dospívají chlapci zhruba do 21 let.
Navíc puberta se může u každého projevovat trochu jinak a nemusí být ani příliš nápadná.
Asi bych tu odbornou pomoc nehledala nijak akutně. Pokud budete ale mít nadále obavy, zkuste to s jeho lékařem prokonzultovat příležitostně. Je pravda, že existují i vady, které mohou vývoj dospívání výrazně zpomalit nebo dokonce mu zabránt – zvláště se to porjevuje na těch viditelnějších znacích dospívání.
Buďte ale trpěliví, dospívání je skutečně především individuální.

LuciJe

Puberta u chlapců začíná první polucí. Pokud k ní do 18 let nedošlo, obraťte se na lékaře, může jít o poruchu žláz s vnitřní sekrecí.

Michal

Každý nemusí prožít pubertu s mrazivými exesy v chování.Ale asi Vás zaráží ten klid.Vyčkejte,nebo se běžte poradit s lékařem co během toho vyčkávaní dělat. A nezapomeňte na sketečnost,že vašemu synovi je 18let.