Altair-AC

Zpomalují nové nabrané svaly tělo?

Doplňuji : nevíte jak je to s tím u bojových umění ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Neměly by, dokonce ani v případě, že tuk zůstane stejný. Když dáme do auta silnější 2 l motor místo 1,4, taky nezpomalí.

Další odpovědi
LidaHk

Pokud se bavíme o běhání, tak na 100 % ano. Uvádí se, že kilo svalů je něco jako 3–5 vteřin dolů v čase na každý kilometr. Tj. nový kilo svalů tě zpomalí na 10 km běhu o minutu.

Smlouvyzdarm

Jak píše LidaHK – prostě neseš o nějaké to kilo navíc, a to se například u běhu projeví. Podívej se jak vypadají běžci na deset kiláků. Ti opravdu nenesou zbytečné gramy…. Tobě ale asi šlo spíše o bojová umění a mrštnost, obratnost, hbitost tak i zde je to otázka kolik nabereš svalové hmoty a jak si vypadal vlastně před tím než začneš nabírat. Nemůžu souhlasit se srovnáním Keplera. Větší svaly = větší síla to sice ano, ale vše ostatní potřebné pro bojové sporty tím utrpí. myslím tedy pokud to přeženeš. Dříve jsem pracoval …. u takového policejního útvaru kde byl výcvik hlavní náplní a tak v tom mám naprosto jasno. Měl jsem možnost se tam potkat s více lidmi co si mysleli, že musí vypadat jako Schwarzeneger a sledovat v průběhu let jejich vývoj. Časem přibrali třeba i 40 kg na svalech, ale když přišlo na akci, tak byli v ……. silní, ale pomalí, neobratní. Často dokonce nebyli schopni splnit některé testy. A pro ty hodně našláplých byla obratnost velkým problémem. U některých ani nevím jak vlastně vypadali, protože měli hlavy strčené pořád v těch svých zásobovacích taškách, aby doplňovali proteiny 🙂 Optimálně tedy vypadat jako atlet. Třeba desetibojaři, ti jsou všestranní. Ale i tady je vidět, že těm svalnatějším zpravidla vyhovují spíše silové disciplíny, zatímco těm štíhlejším naopak závěrečný běh nebo třeba skok do výšky. Někdy je prostě méně více…