auluk

Zpěv a kreslení

Myslíte že se člověk může naučit kreslit nebo zpívat ?

Nejlepší odpověď
anonym

Auluk, Damiana Ti odpověděla moc hezky, ještě přidám, že je třeba umět se kolem sebe dívat. Vidět. Vnímat.
Pokud tohle v sobě máš, tak máš talent „od boha“ a potom do toho jdi s veškerou vervou. Pokud to jen chceš umět, dost se s tím natrápíš. Moc Ti přeju, abys byla ten první případ, aby se Ti dařilo a aby Tě to moc bavilo.

Další odpovědi
Damiana

Naučit se dá skoro všechno, ale jiná věc je, jak to bude vypadat…
U zpěvu je důležitý hudební sluch a ten se „naučit mít“ nemůžeš. Pokud máš ale předpoklady, je dobré ho rozvíjet pod odborným vedením, neboť samoukou si můžeš hlas – místo vylepšení a vytrénování – zničit.
U malířství je důležitý talent, fantazie, tvořivost, obrazotvornost … Jediné, co si můžeš vypracovat je technika – ta je důležitá.
I bez nadání lze tvořit vcelku funkční umění, ale myslím, že žádný zázrak to není.
U obého je ale důležitá jedna věc, kterou mají společnou – nadšení. Jestli tě umění baví, zkus ho, třeba v tobě dřímá zvláštní talent.

WeeBear

Podle mě to jde, byť většina lidí říká, že to chce talent.

Podle mě jde spíše o to, aby člověk v prvé řadě chtěl, věnoval se tomu pravidelně a dával do toho co nejvíce.

Ze své zkušenosti znám také několik případů. Známá, která „trpí“ vyloženě hudební hluchotou (nic proti ní, jsem na tom stejně) a všude jí říkali, že se hrát na cokoliv nikdy nenaučí. I odborníci. Po čase jsem byla u ní doma. Vytáhla kytaru a odehrála několik písniček. Zcela nádherně..

Kamarádka zase vždy obdivovala lidi, kteří uměli krásně kreslit. Sama kreslila japonské postavičky (anime, manga), ale žádná sláva. Od té doby jsou to teď asi tři roky a já můžu jen tiše závidět. I ona to zvládla a sama. Protože chtěla, trénovala a snažila se.

led

Ak má talent, je toto spojenie vynikajúce. Veď dobrá maľba dokáže aj spievať. A pri speve veľakrát vidno aj farebné obrazy. Takže to ide dohromady.
Mnoho ľudí počúva hudbu so zavretými očami, tj. hudbu vidia. Započúvajte sa v výtvarnej galérii do obrazov, budete počuť celé symfónie.