Avatar uživatele
mirlin

ZOO v ČR , jaká zoo v ČR je nejatraktivnější ?

1.Lešná
2.Trója
3.Dvůr Králové
4.Liberec
5.Český Krumlov / medvědi v hradním příkopu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, Sopka, anonym, bari, narcis před 4799 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Trója ale podle mě jsou zologické Lešná,Dvůr králové,Liberec,ta­ky krásné mě osobně se líbilo všude

„Zoo v Liberci“: http://mestoli­berec.webnode­.cz/turistika/zo­ologicka-zahrada/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Každá zoo je něčím zajímavá, má něco, co jinde neuvidíte. Z uvedených jsem nebyla v ZOO Lešná, originální je safari Dvůr Králové,
ZOO v Praze Troji je nejnavštěvovanější, určitě s největším přísunem peněz /i z dotací/ a to je na rozvoji znát. Mně se tam ale stejně nejvíc líbí výběh pro kozorožce na přírodní skále, je stále stejný, co moje paměť sahá a stále stejně dokonale poskytuje přirozené prostředí.
Český Krumlov nepovažuji za ZOO, ale určitě je to velká atrakce a medvědi jsou zde nejspíš spokojení.
Liberec znám také od mala, pamatuji na mluvícího krkavce, to bylo tehdy velké lákadlo pro návštěvníky. Dnes jsou to bílý tygři a možná zlatí takini. I když se ZOO také postupně modernizuje, pořád mám pocit, že se více sází na to, jaké originální druhy zvířat zde budou, než na to, v jak pěkném a přirozeném prostředí se budou nacházet. Rozloha zahrady není tak velká, aby měla zvířata dostatek prostoru, vše mi tam přijde takové moc nacpané. Líbí se mi bohužel nejméně z českých ZOO. A moc pěkná nádrž pro vodní ptáky to nezachrání.
Dále uvedu ZOO Chomutov, je to spíše lesopark, obrovské přirozené výběhy a nádherné jezírko, kde volně létá pelikán, ostatně prý sem přiletěl neznámo odkud dobrovolně. Také je tu statek s mnoha neobvyklými plemeny domácích zvířat. A po cestě spousta atrakcí pro děti. Nehledejte tu ale slony, tygry a tak, to ne.
A ještě se mi moc líbí Plzeň. Zajímavě je řešený výběh pro lvy, kteří jsou ve stejné výšce jako lidé, jsou odděleni tuším vodou a decentním elektrickým plotem, který téměř nevnímáte, takže máte pocit, že kousek od Vás jen tak leží lev. Výběh pro lemury je udělán tak, že si ani nevšimnete, kdy jste do něj vstoupili, jdete stále po cestě a najednou po živých stromech skáčí lemuři, přeběhnou přes cestu. I opice mají k lezení živé stromy, žádné naaranžované klacky. A to se mi líbí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Medvědi v ČK jsou bezva,ale já mám rád zahrady jako, „Ohrada Hluboká nad Vltavou“. Malá,krásná v zajímavém prostředí.

„Jihočeské Zoo“ více zde: http://cechy-jizni.webnode­.cz/turistika/zo­o/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zmimi

Pro mě Lešná , protože je tam i zámek.Dvůr králové taky moc pěkné zoo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
juie

já bych jela asi nejradši do Dvoru Králové =)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Pro každého něco jiného. Mě spíš vadí, když je ZOO obrovská, tak jsem odpoledne tak uchozená, že už na další zvířátka nemám vůbec náladu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jahudka_vlm

Mě se fakt líbila nejvíce Praha

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LosMouchos

Z vašeho žebříčku rozhodně Trója, na důkladnou a klidnou prohlídku je jeden den málo. Liberec je nejstarší ZOO v ČR a snad i ve střední evropě, ale přijde mi již řadu let pořád stejná a dosti stísněná. Safari Dvůr králové mě dosti sklamalo, nudil jsem se tam a dýl jak hodinu na prohlídku nepotřebujete­.V Lešné ani v Krumlově jsem nebyl, nemohu porovnat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek