ventou

Zobrazeni nadhledu snímku ve formatu RAW (NEF)

Mužete mě poradit mám na PC složku s fotografiemi ty co jsou ve formatu JPEG když otevřu složky jsou vidět jednotlivé fotografie (obrazky)miniatury. Ale když otevřu složku s fotografiemi ve formatu RAW (NEF) připadně TIFF nahledy fotografii neni vidět jsou tam zobrazeny pouze ikony (nejsou vidět Fota) jednotlivých fotografii Potřebují vědět kde to změnit, aby i RAW snimky připadně i TIFF po otevřeni složky se zobrazovaly nahledy jednotivých fotografie. Poznamka- puvodně jsem to tak měl. Děkují za radu

Nejlepší odpověď
Hlada

Formát RAW jsou prakticky jen nezpracovaná surová data ze snímače. Aby z nich byla viditelná fotka, musí se zpracovat nějakým programem, který je různý, podle výrobce foťáku.
TIFF (Tag Image File Format) je také bezeztrátový formát, který se používá v profesionální fotografii, ale ne každý prohlížeč ho umí otevřít.
Nejjednodušší by bylo převést fotky do jpeg nebo png a originály nechat v záloze.

Další odpovědi
Hykam

Na liště Hlavní nabídka kliknete na Zobrazit – miniatury