Reny

Kdybych se chtěla znovu vdát, tak by to v kostele už asi znovu nešlo?

Takže, kdybych se chtěla znovu vdát, tak by to v kostele už asi znovu nešlo? To bych asi pak musela požádat církev o zrušení sňatku? Děkuji.

Původní neotázka
Znovu se vdát v kostele.

Nejlepší odpověď
Dismas

Ano, můžeš požádat o církevní rozvod, ale nečekal bych, že ti ho schválí (výjimka by snad byla, kdybys byla praktikující katolička a manžel nevěřící a rozvedl se s tebou on).

Další odpovědi
anonym

Není nad to se podívat na: http://www.vi­ra.cz/otazky/cir­kevni-snatek-komplikace.htm

Drap

Šlo by to i v kostele, ale musela by jsi požádat o církevní rozvod. Toto většinou zařizují církevní právníci. Může se však stát, že to nepůjde příliš rychle.

Mc Merkurion

…nešlo, přestože jsou způsoby jak to lze provést, je to jen pro pravé křesťany…

… církev nezná rozvod, prokáže se,že manželství nefungovalo od začátku (pro panovníka, jestliže nezplodil syna, čímž nebylo naplněno manželství),počti si:http://www.ka­tyd.cz/clanky/cir­kevni-soud-manzelstvi-nerusi.html

„co Bůh spojil, člověk nerozlučuj“; „dokud nás smrt nerozdělí“ — ač nevěřící, s tímto souhlasím, z institutu manželství by neměl být holubník …