kruttor

Znormálnit se?

Už dlouho mi vrtá hlavou otázka, která se týka místního velmi známého uživatele. Spoustu individuí tu na něj útočí, že svoji nemoc jen hraje, mohl by pracovat atd.
Zajímalo by mě zda podle vašeho názoru se ten člověk, pokud by v sobě našel vůli, mohl znormálnit do té míry, že by žil téměř normální život (práce, manželka, děti) a působit celkem normálně nebo je jeho porucha tak silnou částí jeho osobnosti, že větší změna je nereálná. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsem zde tři roky a nevím že by dotyčnému někdo předhazoval jeho handikap.
První jsi ty. Ano, jeho otázky jsou někdy naivní ale těch tady je !!!!!!
Doplňuji:
A nehrajte si na doktory !!!! Nevíte co vás potká !

Další odpovědi
anonym

U otázky je zřejmé, koho tím dotyčným myslíš. Objektivně vzato platí, že nemocný člověk je podroben odborné léčbě a ta může stav dotyčného zlepšit, uzdravit jej, nebo alespoň zdravotní rizika „zakonzervovat“ , tedy nezhoršovat zdravotní stav.
Je tu řada lidí, kteří se nepřiznají stejně bezelstně ke svým zdravotním handicapům, a přesto jimi trpí.
Michal si naštěstí dá většinou říct, když jeho otázky začnou být otravné. Většina zdejších registrovaných bere jeho dotazy jako zpestření a pobavení. Jeho odpovědi jsou na většinu témat správné a pokud jde o počítače, tak tam jsou naprosto fundované.
Síla vůle může způsobit změny u každého jednotlivce. Je otázkou, zda člověk, který je ze zdravotních důvodů na invalidním důchodu, má tak vyvinoutou vůli, aby ji mohl využít ke svému prospěchu.
Navrhuji neřešit zde hypotetické „co by, kdyby“, nechat odborníky, aby dělali svou práci a jim svěřené pacienty, aby se měli šanci uzdravit, nebo alespoň dostat do nejlepšího možného stavu.
Jedno se Michalovi upřít nedá – je vždy slušný, mnohem slušnější než všichni ti, kterým je trnem v oku.

Braník

to by měl asi nejlépe usoudit a posoudit on sám,češtinu ovládá i jiné věci mu nejsou cizí,ale některé jeho otázky jsou tak na úrovni 5ti letého děcka.
Jeho rodiče by přece měli něco s tím udělat a hlavně ho nechat trošku zkulturnit!

huxa

všechno jde, když se chce, když člověk i s mentální poruchou se chce změnit, může se najmout třeba kouče nebo ještě častěji a i levněji-psychologa. Tito lidé se zabírají touto problematikou již dlouho a dokáží člověka „postavit“ na svoje nohy tak, aby i on byl šťastnější

led

Daný užívateľ (nebudem menovať, ani vy nemenujete), je pre nás taký, akým sa nám tu ukazuje. Ak mu to vyhovuje, nemáme právo ho nútiť do znormálnenia, je to jeho vec. Nikou tu neubližuje. Tak ho aj berme. Jeho odpovede sú dobré a otázky krásne spestrenie „jedálneho lístka“…
Horšie je, že iný, zjavne nedocenený (podľa svojho vlastného názoru) miestny zlatý užívateľ, zbytočne o ňom rožširuje nevyžiadané informácie – čím porušuje aj kódex slušnosti.

Doplňuji:
prepáčte chybu
Nikou tu neubližuje.
správne :
Nikomu tu neubližuje.

PS. asi budem musieť konečne vymeniť klávesnicu :(

sportak

p.s normální.....je jen názor většiny…jen chci říct,že každý má právo se chovat tak jak se chová…

Sůwa

Ten kterého máš na mysli tu hlavně neškodí na rozdíl od jiných, kteří jsou nejspíš postiženi mnohem víc, ale vystupují jako mistři světa 🙂

anonym

:) i me asi pred 2 mesici ocko napsala , ze jsem nemocna .. :)..
ja ji pak poprosila, at me napise i diagnozu , ale dodneska jen cekam na odpoved.. :) -iv-

Led_

  • iv- vašu diagnózu vám môžem dať aj ja:

otvorenosť pri príspevkoch kombinovaná s barometrickou citlivosťou na závisť, klamstvo a podvody
doporučená liečba – užívať denne:
dve kvapky úprimnosti + dve kvapky veselosti + štyri kvapky znalostí – spolu všetko premiešať a naraz vypiť…

Led_

a kašľať na body

anonym

ja kaslem na svoje, ale na tech druhych ne .. ! :)

Led_

vydržte, čakám na biely dym z komína pravdy.

terry

Sůwa – proč diskuze? S radostí bych ti dala bodík.
Sice mě občas dostane, ale v podstatě nevadí.

Sůwa

Diskuze proto, že se tu špatně maže, jedině snad celá, jako se to nedávno stalo. Já na bodíky nehraju 🙂

aramah

Sůwa přesně tak…