JackSG

Zničí lidské oteplování život na planetě vysokou teplotou nebo se s tím Země vypořádá a přijde globální chladnutí?

Odpovědi
anonym

Jedni umrznou a jiní shoří.

gecco

Globální oteplování (pokud existuje 😉 nás (život) neohrožuje vysokými teplotami – jde o to, že se tím mění klimatické podmínky a to povede ke změnám i v biosféře.
Např. – je možné, že slábne Golfský proud, který ohřívá Evropu (je to patrné zejména v zimě) – pokud ustane, bude evropské (i naše) klima výrazně chladnější – namísto mírného by mohlo být až subpolární) – takže nás vlastně globální oteplování ochladí…
😉

Corfe

Věta „Zničí lidské oteplování život na planetě“ je kouzelně dvojznačná. :)

Nicméně název „globální oteplování“ je poměrně zavádějící, průměrné teploty stoupnou o pár stupínků a to opravdu není žádná tragédie (navíc se mohou projevit některé protiběžné procesy v důsledku kterých naopak průměrná teplota bude klesat).

Zásadnější problém procesu globálního oteplování (respektive nyní už se právě kvůli tomu zavádějícímu názvu doporučuje používat výrazu „klimatické změny“) je riziko stále extrémnějších změn počasí a narůstání extrémnějších projevů počasí. K čemu nám bude dobré, že se průměrná teplota změní o blbé dva stupně, když reálná teplota bude skákat v rozdílu desítek stupňů, hurikány budou pobřeží omílat vlnami tsunami a vnitrozemí obrovskými povodněmi. Tornáda, obrovské bouře a období pekelného sucha budou na denním pořádku. Vymizí jaro a podzim a malarická zóna se rozšíří do celé Evropy…

To všechno jsou možné důsledky klimatických změn a i mnoho dalších. Jestli skutečně přijdou a za jak dlouho? Kdo ví…
Jestli se na nich podílí člověk? Zaručeně ano – ale jak velkým podílem? A může s tím člověk vůbec něco dělat?
To jsou otázky za jejichž odpovědi bych dal opravdu spoustu bodů.

Awe

oteplováni a ochlazení zde vždy bylo a bude.Lidstvo na tom tak velký podíl nemá…

Stačí nahlédnout do historie a sám uvidíš kolik dob ledových zde bylo a jak se to neustále mění,tak jako kontinenty nezůstanou na svém místě tak ani teploty nebudou nikdy stabilní

Šidlo

skôr sa ľudia budú dusiť chemikáliami v ovzduší, než by zamŕzali z ochladenej zeme…ako v číne, smogový oblak nad každým mestom

ono, globálne otepľovanie a ochladzovanie sa na Zemi strieda takmer od počiatku, ale ľudské znečistenie tento pozvoľný proces narúša…nie zastavuje, narúša…nikto presne nevie či zrýchlením, či spomalením

do roku 1850 tu bola oveľa väčšia zima než teraz, ale ešte pred rokom 1550 mohli v Anglicku pestovať vinič, tak bolo v Európe teplo…jednoducho sa prudko na 300 rokov ochladilo, áno, aj bez priemyslu, skleníkového efektu a spol.....nikto presne nevie prečo…ale boli často hladomory a epidémie…z toho potom boli revolúcie