Mar k

Zničeho nic přestala fungovat. TV LG webos stará 2 roky, šlapala jak hodinky a teď nejde zapnout.

Vypnout a zapnout kabel z el. A výměnu baterií v ovladači jsme již zkoušeli.
Cím to je?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že z takovéhoto popisu nikdo nedokáže po netu určit závadu. Ono když se něco pokazí tak to vždy je z ničeho nic. Jede to a najednou už nejede.

Další odpovědi
aliendrone

Nečekeáš, že ti někdo opraví TV na dálku, aniž by ji čeknul, že ne? ;) :D :D

Nojo, to je u dnešních spotřebičů běžné, modli se, aby cena opravy byla taková, že se oprava vyplatí. Známá koupila lacinou pračku (asi za 8k) a po necelých 3 letech jí odešel simering a vnitřní ložisko. Koukal jsem na to, ale opravu bych nedal bez VELMI speciálního vybavení.

Musíš ROZŘÍZNOUT plastovou vanu, abys dostal ven buben a mohl ty krámy vyměnit – to je ještě v poho, ale pak to musíš z5 dát dohromaty tak, aby to drželo [svařit a vyrobit šroubové dodatečné šroubové spoje], což profíci dělají na dílně, nikoliv na místě. Oprava (včetně převozů, práce a dílů) prostě pod 5k NEJDE a to nikde nemáš jistotum, že se vzápětí na pračce nepodělá něco JINÉHO (a ono obvykle ANO, tedy DALŠÍ investice), tudíž je výhodnější koupit NOVOU pračku. BTW – takto se dnes dělají téměř VŠECHNY pračky.

A tak je to dnes se vším, ekozelená prasata neřvou (možná JÁSAJÍ) a jdou si pro další příspěvky z našich daní.

Mám tip, je to sice nedostatečně ověřené (nwm to jistě, jen jsem to slyšel od lidí, teří by o tom MĚLI něco vědět). Spousta fabrik při výstupní kontrole hodnotí své produkty, které následně s ohledem na možnost pojištění/pro­dlouženíé záruky předem roztřídí pro prodejce na ty, na které LZE poskytnout prodlouženou záruku (třeba na 5 let, pokud si ji připlatíš) a pak na ty „horší kusy“, jež se prodávají zákazníkům, kteří si prodlouženou záruku k výrobku nezakoupí. Mnozí by se pod toto tvrzení klidně podepsali (neměl pojištěno a za 2–3 roky ŠLUS), měl pojištěno a výrobek pracuje třeba 10 či více let). :)

Z mé zkušenosti to BEZ vyjímky platí (vždy si připlácím prodloužení záruky na maximum), ale může se jednat i jen o koincidenci. Nekupuji „absolutně noname“ zboží a ani to z lowend cenové sorty, takže možná proto. Uvádím to jen pro zajímavost, ale každý s kým jsem se o tom bavil souhlasí, že „na tom něco bude“. Tož asi tak. ;) :D :D

Herjulfson

Jsem skvělý diagnostik i nadálku. V podstatě mi stačí vědět jen jestli funguje i zásuvka kam si televizi připojil. Pokud funguje, tak vím přesně co tomu je..... je to rozbité.

nyjono

TVL, to je teda dotaz.
Jak to máme vědět? Proč myslíš, že servisáci jezdí a počítají si peníze za zjištění závady?
Protože to většinou nejde zjistit na dálku bez nějakýh průzkumu.
Prostě zavolej servis nebo ji tam odvez,

Dochy

Alien: " Mnozí by se pod toto tvrzení klidně podepsali (neměl pojištěno a za 2–3 roky ŠLUS), měl pojištěno a výrobek pracuje třeba 10 či více let). :)"
tak u mně: neměl pojištěno a 2 roky a 2 týdny (ložisko pračky – jak píšeš)
měl extra záruku a 2roky a 2 měsíce topné těleso (nálepka s extra technologií prodlužující 10× životnost topného tělesa byla ještě nalepena), po cca 7 letech od koupě odešla klička otvírání a uhlíky v motoru (stálo mně to pár hodin shánění, klička několik hodin na provizorní opravu, litr za náhradní díly, pár hodin zas na definitivní opravu)… po dalším roce vytopená koupelna – spadla napouštěcí hadička z vaničky na prášek, vnitřek pračky komplet vystříkanej – vysušeno vč. elektroniky a zatím šlape.
Ale už to asi má nahnutý… Nicméně značka u mně má v tomto případě plus – pokud za normální cenu bude zas nabízet 7 let záruku, zůstanu věrný