paul1

Zní Vám to také, jakoby článek pocházel z nějaké verneovky?

I Španělé údajně vyrobili první litry tohoto paliva.
https://www.pro­fiprumysl.cz/sek­tory/energeti­ka-a-tezba/vyroba-leteckeho-paliva-ze-svetla-a-vzduchu/

Nejlepší odpověď
da ny

Lidé, po celém světě se snaží.
Z Verneovek se toho už příliš mnoho splnilo/zreali­zovalo ;)
Tak tedy marně čekám, až někdo vytáhne ze zamčeného šuplete Teslův návod na dostupný (levný/zdarma), ekologický návod na výrobu elektřiny pro všechny
Ale to asi připadá v úvahu, až zbyde na planetě „hrstka lidí“, kteří budou muset táhnout za jeden provaz ;D.

Další odpovědi
Ametyst

Hmm, pro mě to zatím zní jako vtip. Stejně mi připadá, že víc žijeme v pohádce Jiřího Wolkera “O milionáři, který ukradl slunce”. Všechno se záhadně prodalo a ze všeho se stal předmět kšeftování. I z toho vydechovaného vzduchu.