LJ

Zneužití pravomoci POLICIE

Když je někdo zaměstnaný u PČR a rozhodne se šikanovat určitou osobu , kterou v minulosti neměl rád třeba neustálým podáváním trestných oznámení pod hlavičkou PČR, nebo spolu s jeho rodinou vykrádáním a pronásledováním oné osoby s tím, že bude tvrdit, že ona osoba je nemocná psychicky a na hlavu a tudíž nesmí podávat na něj jako pachatele trstní oznámení na PČR. Jak se může osoba, kterou orgán, či zaměstnanec PČR takto šikanuje bránit?

Nejlepší odpověď
anonym

Obrátit se na GIBS (generální inspekce bezpečnostních sbo­rů)

Zdroj: http://www.gibs.cz/

Další odpovědi
klob1

Ano, souhlasím s ponovotny.Nebo se obrátit na ochránce práv.Jistě dát oznámení,že zneužívá bezprávně svou pravomoc,jen aby pak se ještě neobrátilo vůči tobě nebo té osobě,protože by také mohli táhnout s tím Policistou..Určitě se obrátit a řešit to..Mít nějaké podklady,protože prokazování je dost složité proti němu..a hned vše také si nevystřílet,protože on bude vše chtít zahladit..mít jištěné důkazy a nedávat z ruky..!!!

ponovotny

Může dávat trestní oznámení na toho příslušníka a navíc na něj může podat stížnost na inspekci ministerstva vnitra a na policejním prezídiu. Nejlépe vám poradí právník, který bude vycházet z toho jak mu situaci detailně popíšete

zzzzz

souhlasím s česílkem, ještě je možné obrátit se na státní zastupitelství.