dudu

Znění osmého pádu je „kudy, kam“?

Dlouho jsem uvažoval, zda-li tyto řádky publikovat. Na téma, koho bude příští týden volit, jsem hovořil se svojí téměř osmdesátiletou tetou. Je vdova po komunistovi, bývalém generálovi letectva a posléze velvyslanci na demarkační čáře v Koreji.
Třeba i krátce se prosím zamyslete nad tímto jejím výrokem: „chlapče, já budu volit knížete, protože ten krást nepotřebuje a určitě se to ani nenaučil, no a ten druhý už má snad také vystaráno“??
Věřím, že nebudu ukamenován.

Nejlepší odpověď
quentos

pro úplnost dodávám ještě další pády mimo dosud známých sedmi:

8. pád = kdo s koho = korytativ
9. pád = koho jak = buzerativ
10. pád = koho kam = delimitativ
11. pád = kdo koho = likvidativ
12. pád = jak na koho = intrikativ
13. pád = komu co = podmazativ
14. pád = co za co = korupcionál
15. pád = jak komu = protekcionál
16. pád = kdo s kým = kopulativ
17. pád = co na co = prezervativ

www.svet.czsk­.net/clanky/pu­blicistika/pro­testyhumor.html