Dlouho jsem uvažoval, zda-li tyto řádky publikovat. Na téma, koho bude
příští týden volit, jsem hovořil se svojí téměř osmdesátiletou tetou.
Je vdova po komunistovi, bývalém generálovi letectva a posléze velvyslanci
na demarkační čáře v Koreji.
Třeba i krátce se prosím zamyslete nad tímto jejím výrokem: „chlapče,
já budu volit knížete, protože ten krást nepotřebuje a určitě se to ani
nenaučil, no a ten druhý už má snad také vystaráno“??
Věřím, že nebudu ukamenován.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5866 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
pro úplnost dodávám ještě další pády mimo dosud známých sedmi:
8. pád = kdo s koho = korytativ
9. pád = koho jak = buzerativ
10. pád = koho kam = delimitativ
11. pád = kdo koho = likvidativ
12. pád = jak na koho = intrikativ
13. pád = komu co = podmazativ
14. pád = co za co = korupcionál
15. pád = jak komu = protekcionál
16. pád = kdo s kým = kopulativ
17. pád = co na co = prezervativ
www.svet.czsk.net/clanky/publicistika/protestyhumor.html
| 0 Nominace Nahlásit |
Otázka nemá žádné další odpovědi.
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| annas | 5913 | |
| Drap | 4803 | |
| led | 3066 | |
| Kepler | 2837 | |
| marci1 | 2259 | |
| zjentek | 1807 | |
| elkon | 1725 | |
| aliendrone | 1487 | |
| da ny | 1486 | |
| ivzez | 1445 |
| Divadlo |
| Etiketa |
| Kulturní akce |
| Literatura |
| Náboženství |
| Ostatní kultura a společnost |
| Historie |