lopotev

Je legální úředně znehodnocená zbraň na military akci?

Zdravím, chci se zeptat, zda návštěník na akci věnující se vojenské historii může v areálu akce volně nosit úředně znehodnocený historický samopal nebo je takové chování v rozporu se zákonem.

Nejlepší odpověď
setapouch

Doporucuju procist zakon o zbranich, na odpoved je prilis malo informaci.
Pokud jde o zretelne ohranicenou nemovitost a zbran mas se souhlasem vlastnika nebo najemce, pak jde o rezim drzeni a zbran muzes mit viditelne. V jinem pripade jde o noseni zbrane. Pak je nutne skryte noseni, s vyjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely.
Pro podrobnosti bych se obratil na specializovane forum, napr. http://zbranek­valitne.cz/fo­rum/

Další odpovědi
anonym

Pokud půjde o veřejnosti přístupnou akci (areál), pak ji nesmíš nosit viditelně.
Jestliže to ale bude uzavřená soukromá akce, pak podle propozic organizátora.

Aneta9874

ahpj no teda jako nemuzes koukni na zakon č.119/2002Sb. o zbraňích a střelyvu a bude ti jasný že je to zbran kategorie D a tu muzes nosit jen od 18 a nesmi bit nosena viditelne na verejnosti pokud to nebude verejny tak jen pokud budes mit souhlas majtele oběktu