Avatar uživatele
anonym

Znáte zkrácené názvy měst jako je třeba Velmez,Valmez,Ha­vlbrod… ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, hanny 2, suaeda, briketka10, anonym před 4325 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pejr (Pelhřimov),Peč­ky(Větřní), Sezimák (Sezimovo Ústí ),Perštát (Rudolfov),Mexiko (Strunkovice nad Blanicí),Tejn (Týn nad Vltavou) Hrachy a Žaby(Hracholusky a Žabovřesky),Vy­šák(Vyšší Brod) a mimo náš kraj jich je také dost: Špindl,Mariánky…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Už jsem se s tím setkala, ale sama to nepoužívám přímo v těchto zkratkách. Říkám spíš Klášterec, Ústí, Brod, Meziříčí, Třebová – a jaksi bláhově předpokládám, že dotyčný ví přesně, která místa myslím…:-)) U Krumlova, Mariánek nebo Varů je to snad jasnější…:-) Také používám Budín (příp. Blava), Pešť (příp. Buda), Frisco, Apple, L.A. nebo německé názvy – Francenzbad, Brix, Carlsbad, Marienbad, Teplitz, Bodenbach, Komotau (táhne se to se mnou od dětství díky příbuzenstvu 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
salsa verde

Moje kamarádka bydlí v Pcích, já v Ově 🙂 Jo a vdávala jsem se ve Frenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tohle je jasné a srozumitelné. Svého času jsem nemohla pochopit, proč Blava. Ale zvykla jsem si.
Do určité doby se názvy měst nezkracovaly. Najednou to přišlo jako smršť, protože už se začalo spěchat i s výslovností a nebyl čas pořádně říct vlastní jméno města.
Aby se nám ze života nestala taky jedna velká zkratka, když na nic nemáme čas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Nestačím se divit. Tak jak koukám, jsem jediná poslední na této planetě, která nepropadla zkratkám a mluví „normálně“ a vyslovuje plné názvy všech českých měst:-) 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gepik

Znám Slováka, co poracuje ve Zlíně, ten jednou jel vozem do Valmezu, a když ho nemohl najít, tak se v nějakém Valašském Meziříčí na rondelu otočil a jel zpátky do Zlína. Proto se zkratkami opatrně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Jasně.
Neříkej, že když mluvíš o Valašském Meziříčí, že to vyslovujš celým názvem. Nikoho takového neznám. Všichni říkají Valmez. I Českým Budějovicům se říká Budějice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Znám a taky třeba Selčany

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Nezkracují se jen názvy měst a obcí ale i čtvrtí. V Praze mají např. Staromák, Václavák, Karlák. V „Budějcích“ (oproti <terry> název města ještě více zkracujem) mají zase čtvrť „Čtyrák“ atd. Lidi si názvy obcí, čtvrtí a ulic prostě zkracují a nově vzniklé pojmenování zlidovělo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jj, vše se zkracuje, je to asi na úkor prodlužování odchodu do důchodu. Jsem zvědavý co se ještě bude skracovat a nebo naopak prodlužovat.
Třeba jak se uvádí ve spodním linku, nám zkrátí pracovní dobu, plat a na konec jestli budeme moc staří tak nám zkrátí i tělo o hlavu.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=VUWW-9sOZJ0

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek