Znáte zkrácené názvy měst jako je třeba Velmez,Valmez,Ha­vlbrod… ?

Nejlepší odpověď
anonym

Pejr (Pelhřimov),Peč­ky(Větřní), Sezimák (Sezimovo Ústí ),Perštát (Rudolfov),Mexiko (Strunkovice nad Blanicí),Tejn (Týn nad Vltavou) Hrachy a Žaby(Hracholusky a Žabovřesky),Vy­šák(Vyšší Brod) a mimo náš kraj jich je také dost: Špindl,Mariánky…:D

Další odpovědi
Damiana

Už jsem se s tím setkala, ale sama to nepoužívám přímo v těchto zkratkách. Říkám spíš Klášterec, Ústí, Brod, Meziříčí, Třebová – a jaksi bláhově předpokládám, že dotyčný ví přesně, která místa myslím…:-)) U Krumlova, Mariánek nebo Varů je to snad jasnější…:-) Také používám Budín (příp. Blava), Pešť (příp. Buda), Frisco, Apple, L.A. nebo německé názvy – Francenzbad, Brix, Carlsbad, Marienbad, Teplitz, Bodenbach, Komotau (táhne se to se mnou od dětství díky příbuzenstvu 🙂

salsa verde

Moje kamarádka bydlí v Pcích, já v Ově 🙂 Jo a vdávala jsem se ve Frenu.

anonym

Tohle je jasné a srozumitelné. Svého času jsem nemohla pochopit, proč Blava. Ale zvykla jsem si.
Do určité doby se názvy měst nezkracovaly. Najednou to přišlo jako smršť, protože už se začalo spěchat i s výslovností a nebyl čas pořádně říct vlastní jméno města.
Aby se nám ze života nestala taky jedna velká zkratka, když na nic nemáme čas.

pusinka50

Nestačím se divit. Tak jak koukám, jsem jediná poslední na této planetě, která nepropadla zkratkám a mluví „normálně“ a vyslovuje plné názvy všech českých měst:-) 🙂

gepik

Znám Slováka, co poracuje ve Zlíně, ten jednou jel vozem do Valmezu, a když ho nemohl najít, tak se v nějakém Valašském Meziříčí na rondelu otočil a jel zpátky do Zlína. Proto se zkratkami opatrně.

terry

Jasně.
Neříkej, že když mluvíš o Valašském Meziříčí, že to vyslovujš celým názvem. Nikoho takového neznám. Všichni říkají Valmez. I Českým Budějovicům se říká Budějice.

hanulka11

Znám a taky třeba Selčany

suaeda

Nezkracují se jen názvy měst a obcí ale i čtvrtí. V Praze mají např. Staromák, Václavák, Karlák. V „Budějcích“ (oproti <terry> název města ještě více zkracujem) mají zase čtvrť „Čtyrák“ atd. Lidi si názvy obcí, čtvrtí a ulic prostě zkracují a nově vzniklé pojmenování zlidovělo.

bubukaa

ano

anonym

Jj, vše se zkracuje, je to asi na úkor prodlužování odchodu do důchodu. Jsem zvědavý co se ještě bude skracovat a nebo naopak prodlužovat.
Třeba jak se uvádí ve spodním linku, nám zkrátí pracovní dobu, plat a na konec jestli budeme moc staří tak nám zkrátí i tělo o hlavu.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=VUWW-9sOZJ0