Rokio

Znáte Zaklínače? Je tu někdo z vás, kdo ho nehrál, nýbrž četl?

Já vlastním dva svazky tohoto díla. První díl jsem dostal za vyznamenání na učilišti v prvním ročníku. Musím říct, že knížka se mi velmi líbila. Obdivuji na ní svoji temnou atmosféru, postavy v různých odstínech barvy šedi a fakt, že dobro v ní vždy nezvítězí, což je přirozené.

Odpovědi
aliendrone

O Geraltovi z Rivie vyšlo vícero knih, soubory povídek i románová pentalogie (tu jsem četl celou, jestli mi nějaké ty povídkové unikly netuším).

Jo, je vidět, že Poláci UMÍ, polská scifi byla vždy na světové úrovni a Sapkowski tam dostal i fantasy žánr. Kdepak, kam se hrabe Tolkien, pche! Za pochvalu stojí i překlad (myslím), řeč trpaslíků je prostě kouzelná. :)