annas

Znáte významy slova moloch? Jaký je původní?

Nejlepší odpověď
kropitko

(kniž.) symbol krutosti, všeho, co ničí člověka (nazv. podle Molocha, mytol. semitského boha slunce, ohně a války);(zool.) ještěr rodu Moloch s tělem pokrytým nepravidelnými štítky s vysokými trny,,,,,

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovnik/pis­meno/m/stranka/80

Další odpovědi
anonym

Zapomínáme na české autory.Jiří Švejda,z Litvínova napsal také knihu Moloch,ve své době(1983)velmi čtenou.

poa.li

Moloch také značí nějaký organismus, nebo systém, který svou složitostí a překombinovaností nejenže správně neplní svůj účel, ale dokonce i brzdí a komplikuje sám svou vlastní práci. Příkladem mohou být např. nějaké velké státní instituce apod. Jeho přebujelost ho činí tak složitým, že přestává fungovat…

vagra

Moloch je taky,mimo jiné, symbolem nenasytnosti,ně­čeho,co požírá všechno kolem sebe a je odvozeno ze semitského kořene m-l-k(ch) a znamená totéž, co „král“,jehož vyznávání, vyžaduje zejména dětské oběti.
V Bibli/St.Zák./je Moloch/Molek/ označován jako pohanské božstvo.

Zdroj: zkráceno z V.E.

hanulka11

Slovo Moloch má několik významů.

Moloch (bůh) – bůh, který byl uctíván kulturami Blízkého východu.
Moloch (divadelní hra) – divadelní hra Leo Birinského.
Moloch ostnitý – australský ještěr z čeledi agamovitých.
Moloch (démon) – démon podle nauky démonologie.
Moloch (film) – film z roku 1999 [1]
Moloch (kniha) – kniha Karlheinze Dechslera, s podtitulem O amerikanizaci světa (ISBN 80–86328–66-X)

přiznám se že jsem věděla jen démon

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­loch