annas

Znáte význam těchto nespisovných slov?

Virgajs, krajcvajs, rajzák, plajzák, nonajs, švajsky.

Některá jsou zřejmě z němčiny s českou příponou – Q. pomůžete? Děkuji.
Doplňuji:
Slova mně poslala známá. Nehledala jsem je na netu.
Domnívám se, že by mohl pomoct němčinář. Třeba je i někdo používá v nářečí.

Nejlepší odpověď
aramah

Nevim co zmanenají, natož jejich význam.Doplníte?

Další odpovědi
hanulka11

něco jsem různě našla

krajcvajz-úplně, zcela
rajzák-cesťák,obch. cestující
plajzák-jazyk
švasky -nohy

vagra

U nás ve Slezsku se používá virgajs-šarvátka,bitka a švajsky-nohy.
Kdyby mělo slovo plajzák místo"l"-„r“,tak bych věděl.
Prajzák-označení příslušníka německé menšiny na Hlučínsku.:-)

quentos

V češtině se používá „vyrazit na rajz“ (z něm. Reis – cesta), rajzák, tudíž bude cestovatel. Plajzák, jak píšou kolegové, je jazyk, ale domnívám se, že nesouvisí tentokrát s němčinou, ale se zkomoleným českým „vypláznout“.
Žádný výraz pro rámus, který by připomínal virgajz, jsem bohužel nenašel; o nonajz se mohu jen domnívat – nejde o překlep ve prospěch „monajs“ (pro tuto vezi hovoří i google: nonajs nenašel v ČR vůbec, zato několik monajs)? To by mohlo být z německého die Moneten, „prachy“.
Švajsky jsou nohy (vizte: http://www.er­geisler.estran­ky.cz/clanky/slov­niky-a-podobne/slovnik-nespisovne-cestiny/slova-k-n.html). Budou souviset s der Schweiss – v němčině „pot“. Někomu se potí nohy vskutku extrémně, možná proto si je lidi spojují s nepříjemným zápachem potu až do této míry.

annas

Aramah, nevím. Znám jen jedno. Ostatní vůbec nepoužívám.

hanulka11

vigajs-kravál a hluk
nonajs jsem nenašla