annas

Znáte význam českých rčení? Je rozpálenej jako hasičskej kalendář; nos jako heligón, že by s ním moh´vystrkovat vandráky

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

Ne,slyším poprvé,co to muže být,nos to je jasné,velký,dlouhý frňákovník,to první snad,že má člověk vysokou teplotu,nebo je ve tvářích červený,nebo je zamilovaný,stydí .
se

Další odpovědi
hanulka11

Ne

nikdy jsem to neslyšela ani jedno …ve významu souhlasím s kolegyňkou

anonym

Ano

Nikdy nezapomenu scénu, jak před mnoha lety pronesla naše oblíbená hospodská o jedné slečně větu: " Ta má kozy, že by mohla kojit vodníky z mostu".

briketka10

Ne

slyším poprvé..
znám jen rozpálenej jako plotna, žhavej jako kamna..
a nos jako okurka, nos jako slon..

Jikra

Ne

Já to taky neslyšel a to žiju celý, poměrně dlouhý, život kousek od Práglu.

annas

Dnes neuvádím moravská rčení. Tato rčení prý vznikla v Praze.

annas

J. Zaorálek: Lidová rčení.

annas

Také neznám. Pokud budete mít zájem, jaký je význam, doplním zítra.

annas

Je rozpálenej jako hasičskej kalendář – je červený ve tváři.

Nos jako heligón, že by s ním moh´vystrkovat vandráky – velmi dlouhý nos.

J. Zaorálek – Lidová rčení