iceT

Znáte výraz -bantovat-?

Říkávala to moje mamka,kdyz jsem byla malá.

Nejlepší odpověď
panenka

bantovat znamená lákat na něco, podněcovat,svádět k nepravostem. „Nebantuj mojeho chlopa do hospody“ – nesváděj manžela na pivo. Bantují ale i malé děti, když o víkendu nedají ráno rodičům spát, anebo někdo, kdo brzy vstává a budí ostatní.

Zdroj: http://bout.7x­.cz/jazykove-hratky/ostravstina-pro-pokrocile-3.html

Další odpovědi
annas

U nás na Hané se toto slovo používá ve významu zkoumat, hledat. Bantovat, zkoumat, hledat, co máš v kapsách.

vagra

Pravděpodobně si s vámi mamka moc spaní neužila,protože pokud to řekne matka dítěti ve Slezsku,pak má zcela určitě na mysli,aby ji nechalo v noci,popřípadě ráno spát a neotravovalo tak brzy.
/něbantuj a spi …/
Když má dítě/třeba z důvodu nemoci/neklidné spaní, pak taky může „probantovat celu noc“.