Mirdas

Znáte vynálezy z knih J.Verna ?

Jako kluk jsem rád četl od J.Verna snad vše co bylo u nás vydáno a oceňuji jak dokázal předvídat mnohé vynálezy které jsou dnes pro nás zcela běžné.
Vzpomenete si ovšem na některé vynálezy z jeho knih, které ještě doposud nebyly „vynalezeny“ ?
Doplňuji:
Byl by dnes kapitán Nemo mírutvůrce, nebo diktátor ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

napr
helikoptéra s 37 vrtuľovými sústavami (robur dobyvateľ)
univerzálny dopravný prostriedok, čo vie jazdiť, lietať a potápať sa (pán sveta).

to iba tak narýchlo, určite by sa našlo viac.
ale to nič nemení na jeho genialite.

:-Q

Další odpovědi
fcoop

Přehled několika prognóz francouzského spisovatele Julese Verna soudobých a předvídatelných vynálezů:

Dálkové lety balonem (Pět neděl v baloně, Tajuplný ostrov, Robur dobyvatel, Na kometě)
Dobytí jižního pólu (Dvacet tisíc mil pod mořem)
Dobytí severního pólu (Dobrodružství kapitána Hatterasa)
Elektrický motor (Dvacet tisíc mil pod mořem, Plující ostrov, Robur dobyvatel, Matyáš Sandorf, Pán světa)
Hledání potopených pokladů (Dvacet tisíc mil pod mořem)
Chybějící článek mezi opicemi a člověkem (Ves ve vzduchu)
Kosmické cesty (Ze Země na Měsíc, Okolo Měsíce)
Meziplanetární cesty (Na kometě)
Objevení pramenů Nilu (Pět neděl v baloně)
Projekt Apollo, který vedl v roce 1969 ke vstupu člověka na Měsíc (Ze Země na Měsíc, Okolo Měsíce)
Skafandr (Dvacet tisíc mil pod mořem)
Tank (Zemí šelem)
Umělé satelity (Ocelové město)
Velkorážní dělo (Ocelové město, Ze Země na Měsíc)
Videofon (Ve XXIX. století: Den amerického novináře v roce 2889)
Vrtulník (Robur dobyvatel)
Zúrodnění půdy v oblastech zemských pólů (Dobrodružství kapitána Hatterasa, Zmatek nad zmatek)

Život Adolfa Hitlera (Ocelové město) (Net)

Do jaké „škatule“ by asi tak Nemo patřil?
Záleželo by na tom,kdo by ho tam zařazoval.
Nejspíš by dopadl jako šovinista a anarchista.

T3NY

Balon, vzducholoď, ponorka, tank a výbava pro potápěče.

anonym

J. Verne byl praktický , sbíral vědecké poznatky své doby. Udělal si kartotéku a zní čerpal znalosti pro vynálezy.
Zajímavost, na Verna byl spáchán atentát jeho bratrancem.

led

Zaujímavé je, že Nautilus a jeho elektrický pohon popísal vo svojich knihách 10 rokov pred ich prvým skutočným použitím.