Znáte velikonoční zvyky Ukrajinců?Tady je malá skupinka, vždy na velik.neděli vyrazí pálit oheň, popíjí alkohol.

Je to jejich tradice vítání jara?

Nejlepší odpověď
iceT

http://blog.za­rohem.cz/clanek­.asp?cislo=700

ono alkoholem se dnes slaví a zapíjí všechno,jmeni­ny,narozeniny,na­rození potomka,vánoce,úm­rtí.....žádná oslava čehokoli se neobejde bez alkoholu.

Další odpovědi
tom004

Tak to dost oklešťují. Na vesnicích je to úplný obřad.Všechno co se navaří,napeče, a vůbec připraví k pozdější konzumaci,včetně alkoholu,se ve velkých koších odnese do kostela,dnes už spíše odveze,kde se vše vysvětí. A nejen ta hotová jídla,ale i naložená masa na šašlik,který se potom dělá.Teprve potom je možné odnést zpět a sníst a hlavně řádně zapít Zapomněl jsem,že se nosí i jiné věci,pokud se někdo narodí,tak oblečení ap. A vlastně to njdůležitější,jde o pravoslavnou církev.